Тема: Методи розрахунку кошторису на проектні роботи.

Прислано IKIF February 15 2019 10:25
#1

Портал сметчиков

Хочу порадитись на тему методів складання кошторисів на ПВР(ПИР)
говорити будемо про "бюджетні гроші", з приватними замовленнями все зрозуміло.
в нас є ДСТУ Б Д.1.1-7:2013
ПРАВИЛА ВИЗНАЧЕННЯ ВАРТОСТІ ПРОЕКТНО-ВИШУКУВАЛЬНИХ РОБІТ ТА ЕКСПЕРТИЗИ ПРОЕКТНОЇ ДОКУМЕНТАЦІЇ НА БУДІВНИЦТВО
згідно якого нам дають три методи розрахунку вартості ПВР:
1. За об’єктом аналогом. Основний, найкращий, найвигідніший у більшості випадків, проте не надто поширений, чомусь велика кількість людей продовжує користуватись другим методом, чи то по не знанню, чи то по сформованій звичці, на сьогодні згідно зміни №1 до ДСТУ(див. вище), можна визначити вартість проектних робіт за цим методом і не маючи об’єкта аналога, просто уточнивши, суму оплати після проходження експертизи.
2. По збірниках цін. Особисто мені найчастіше приходиться працювати саме з цим методом, наскільки я розумію то цей метод був основний до 2013. Розрахунки таким шляхом стали менш-більш вигідними на сьогднішній день після вступлення в дію 16.10.2018 зміни №3. Але в самій суті це використання застарілих зірників цін актуалізуючи їх методом індексації до сьогоднішнього дня є часто схоже на танці з бубном.
3. форма 3-П. найпростіший метод. використання якого дозволено у випадку якщо вартість ПВР не можливо визначити першими двома методами. ну тут власне питань не мало б виникати ні в кого.

Вище я виклав моє бачення існуючої ситуації, як я її розмію, та все ж маю ряд питань, стосовно котрих хотів би порадитись.
1. (1 метод) чи потрібно мати якусь базу об’ктів аналогів проектній організації? чи під базую мається на увазі просто виконані об’єкти аналоги, що пройшли ексертизу.
2. (1 метод) в програмі ПИР при складанні кошторису просто вводиться сума ЗКР 1-9 ( +/- устаткування) і клас наслідків. чи вимагатиме експертиза підтвердження суми? експернтним висновком об’єкту аналога? чи потрнібно до розрахунку добавляти копію? чи потрібно і як потрібно вводити коефіцієнт повиш/пониж на відношення осн техніко-екон. показників об’єкту що проектується до об’єкту аналогу?
3. (2 метод) ну тут в мене конкретне питання. по одному зі збірників, що виникло на днях, та стало підставою написання цього посту, а саме збірник 65. Таблиці 65-1. Для прикладу візьмем пункти 5,7,18,20.
Питання: чи входить в ці розцінки проектування тротуарів? чи входить -//- проектування велодоріжок? чи допустимо до цих розцінок окремо добавляти п.28-30 раз як велодоріжку та ще один як тротуар. Не знайшов 100% відповіді на це питання в збірнику, а думки людей що спілкувався відрізняються.
4. (3 метод) чи можуть "вжарити" проектну о-цію на завищення людино днів? так як вони не нормуються. чи можуть "вжарити" замовника? можливо хтось стикався і поділиться своїм досвідом.