Господа, подскажите плз где найти признаки категорий сложности НЕ-жилищно-гражданских объектов.
В июне планируется строительства склада для товаров.
Не ясно нужно для для этого проекта получать заключение комплексной госэкспертизы.
Змінено: ksilit, April 29 2011 15:25
1.ДБН Д.1.1-7-2000 , Приложение 7 ,Таблица определения категории сложности объектов в зависимости от их архитектурнойи технической характеристики,Архитектурно и технически несложные, Категория сложности I
2. Не уверен
Доброго дня ! А чи може хтось з колег поділитись зразком обрахунку категорії складності об"єкта :"Капремонт школи( покрівля,внутрішні мережі ,огорожа , ..?
Для заміни вікон в школі категорію складності я визначала так, але не знаю наскільки це вірно.
Визначення категорії складності об’єкту «Капітальний ремонт (встановлення енергозберігаючих) віконних та дверних прорізів в ЗОШ І –ІІІ ст.»
Відповідно до ДБН В.1.2-14-2009 «Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель, споруд, будівельних конструкцій та основ», ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013 «Визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об’єктів будівництва» та ДБН А.2.2-3-2012 «Склад та зміст проектної документації на будівництво » клас наслідків (відповідальності) та категорія складності визначається за відповідними ознаками:
1. Кількість людей, які постійно перебувають на об’єкті – постійно перебувають 43 особи (персонал), що відноситься до класу наслідків (відповідальності ) СС1 і належить до ІІ категорії складності.
2. Кількість людей, які періодично перебувають на об’єкті:
Площа навчальних кімнат, м.кв. -1160
Площа на одного учня згідно ДБН В.2.2-3-97, Табл.4 - 2,4
Кількість учнів - 484
Періодично перебувають 484 особи, що відноситься до класу наслідків (відповідальності ) СС2 і належить до ІІІ категорії складності.
3. Кількість осіб, які перебувають поза об’єктом (у міській місцевості) визначаємо за формулою :
N 3 = a x N2=1,3 х 484=629 (людини)
а приймається за табл. №2 ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013 «Визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об’єктів будівництва».
Об`єкт відноситься до класу наслідків (відповідальності ) СС2 і належить до ІІІ категорії складності.
4. Обсяг можливого економічного збитку:
0,225 х (589,142+0) =132,557 тис.грн.
що не перевищує 2000 мінімальних заробітних плат
(2000 х 1218)=2436 тис.грн.
Об`єкт відноситься до класу наслідків (відповідальності ) СС1 і належить до І категорії складності.
5. Капітальний ремонт (встановлення енергозберігаючих) віконних та дверних прорізів передбачається у звичайних умовах. Загальноосвітня школа не є об’єктом підвищеної екологічної небезпеки, та не є об’єктом культурної спадщини.
6. Припинення функціонування об’єкту не вплине на припинення роботи транспорту, зв’язку, енергетики, інших інженерних мереж загальнодержавного, регіонального та місцевого значення, так як даний об’єкт є капітальний ремонт віконних прорізів.
Висновок.
За всіма наведеними розрахунками характеристик можливих наслідків відповідно до таблиці 1 ДСТУ-Н Б В.1.2-16: «Капітальний ремонт (встановлення енергозберігаючих) віконних та дверних прорізів в ЗОШ І-ІІІ ст.» відноситься до класу наслідків (відповідальності) СС2, а за критеріями таблиці А 1 ДСТУ-Н Б В.1.2-16:2013 належить до ІІІ (третьої) категорії складності об’єкта будівництва.
Спасибо за замечания, буду исправлять. Но с этим расчетом проходила экспертизу и она все пропустила.
По поводу п.2 мы тоже сначала брали количество учеников по факту, а они сказали "а вдруг придет время и школа будет полностью заполнена, нада брать по максимуму".
если отталкиваться непосредственно от формулы в 4.10, и вывести все составляющие, возможно результат будет немного другим.
но это надо будет еще отстоять и доказать, а так взяли по усредненным данным и все довольны
Я думаю ,що СНИП 2.05.07-85 попадає під вищевказаний лист.Оскільки на мій погляд є доповнюючим документом до УВПС. Немаю достатньо досвіду в цій ділянці .
Подскажите с таким вопросом, согласно ЗУ "О регулировании градостроительной деятельности" Ст.32 п.3 "Віднесення об єкта будівництва до тієї чи іншої категорії складності здійснюється проектною огрганізацїєю і замовником будівництва"
Т.е. Проектная организация дает нам(заказчикам) заключение со сложностью объекта, а наши действия какие? Что мы согласно этого пункта должны сделать?
Заказчик должен согласовать или не согласовать. Если не согласен, сделать свой расчет и согласовать его с проектировщиком!
А если серьезно - дать реальные исходные данные.
Сервер написал(а):
Заказчик должен согласовать или не согласовать. Если не согласен, сделать свой расчет и согласовать его с проектировщиком!
А если серьезно - дать реальные исходные данные.