28-03-2024 15:11
Техподдержка в Viber


Техподдержка АВК⁩


Группа поддерживается напрямую разработчикам
Мини-чат
Вы должны авторизироваться, чтобы добавить сообщение.

[off] 26.03.2024
sasa, Тільки залізобетонні вироби.

[on] 25.03.2024
170,25

[off] 25.03.2024
Яка середньомісячна тривалість робочого часу?

[off] 22.03.2024
Улаштування колодязів круглих каналізаційних діаметром 1,5 м із збірного залізобетону, який об'єм враховується? Лише залізобетону чи всього циліндра?

[on] 22.03.2024
ввести в локалку металлолом, поставить признак возврата. цену оговорить с заказчиком(комисси
я должна быть)


ИCC
Информационно-справочная система Зодчий
Нормативная база
ГНч ГНч
ДСТУ ДСТУ
ЕНиР ЕНиР
РЭСН РЭСН
РЭСНмо РЭСНмо
РЭСНр РЭСНр
Реставрация Реставрация
Минпром Минпром
СцнПРдС СцнПРдС
Пусконаладка Пусконаладка
Прейскурант 260543Е Прейскурант 260543Е




[On-Line консультация]
Тетяна - чому при підвищенні середньомісячної зарплати зменшується загальна кошторисна заробітна плата????
Марія - Чи правомірно замовник вимагає змінити середньомісячну тривалість робочого часу з 167,33 (стандартна АВК) на 170,25 (лютий 2024)? Де можна прочитат...
Олег - При просмотре любых общих выходяших документов выдает ошибку \"Высота групп входящих в \"объединение\" (строки между \"Ь\" и \"Ъ\") превышает высот...
Просмотр темы
» Для начинающих » Первые шаги
Тут был(и) 1 Гостей
 Распечатать тему
зміна з/п, податків і вплив на ДЦ та акти
Olga2014
Отже, відкриваю окрему тему, оскліьки це питання актуальне і регулярно підіймається в чаті. Пропоную з цього приводу поговорити тут.
Вихідні дані: є об"єкт і в процесі роботи з ним (процесом роботи з об"єктом вважаємо весь період від проектування і торгів до здачі в експлуатацію) відбуваються зміни в законодавсті або цінах (або навіть зміна версії розрахункового комплексу), яка впливає на суму.
Моє бачення (прошу уточнювати, сперечатися, доповнювати):

Цивільний кодекс, Ст. 5 Дія актів цивільного законодавства у часі
1. Акти цивільного законодавства регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності.
2. Акт цивільного законодавства не має зворотної дії у часі, крім випадків, коли він пом'якшує або скасовує цивільну відповідальність особи.
3. Якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавства, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавства застосовується до прав та обов'язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.

Постанова КМУ від 1 серпня 2005 р. N 668 "Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві", Договірна ціна, п. 24:
"24. Тверда договірна ціна може коригуватися тільки за
взаємною згодою сторін. У разі підвищення підрядником твердої
договірної ціни, не передбаченого договором підряду, всі пов'язані
з цим витрати, якщо інше не встановлено законом, несе підрядник.

Сторони у договорі підряду можуть передбачати порядок
уточнення твердої договірної ціни у разі:
виникнення обставин непереборної сили;
внесення змін до проектної документації;
потреби в усуненні недоліків робіт, що виникли внаслідок
невідповідності встановленим вимогам проектної документації,
забезпечення якою покладено на замовника;
уповільнення темпів або зупинення виконання робіт за рішенням
замовника або з його вини, якщо це викликало додаткові витрати
підрядника;

зміни законодавства з питань оподаткування, якщо це впливає
на вартість робіт;

істотного зростання (у розмірі, визначеному сторонами) після
укладення договору підряду цін на ресурси, які забезпечує
підрядник, а також послуг, що надаються йому третіми особами;

в інших випадках, передбачених договором підряду. "

цей же момент в ДСТУ Б. Д .1.1-1-2013, п. п.6.3.2.2 - ДЯКУЮ, КАРИАТИДА! 18


Розглядаємо два випадки - зміна цін (простіший) і зміна податків, зп, версії комплексу, нові ДСТУ і т.д.:
1. По цінах - виникає питання ЩО Є ІСТОТНЕ збільшення цін? Якщо ми навіть в ДОговорі прописуємо там "на 10%" - як ми це доводимо? Відношення теперешніх цін до тих, які забиті в ДЦ? Тобто вже цін з накладних, які увійшли в Акт виконаних робі до цін ДЦ? Чи перед підписанням Акту беремо рахунки постачальників і їх прикладаємо до листа на Замовника? Само собою версію середньорегіональних не розглядаємо, оскільки по них максимум можна зробити проект, і аж ніяк не працюваи по них. Чи можна прописати більш прозоро - "зміна курсу долару більше ніх на @ % за офіційним курсом НБУ"? Тоді якби все стає просто і зрозуміло.

2. По з/п, податках, ДСТУ.
зміни законодавства з питань оподаткування, якщо це впливає
на вартість робіт;
Тобто з податками питання закрилося.

Розрахункова зарплата, норми:
Цивільний кодекс, Ст. 8 Аналогія, п.1:
"1. Якщо цивільні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія закону)."

Звідси я роблю висновок, що в ДОговір вписується пункт:
СТОРОНИ УТОЧНЮЮТЬ ДОГОВІРНУ ЦІНУ ШЛЯХОМ ПЕРЕРАХУНКУ НА ОБСЯГ РОБІТ, ЯКИЙ ЗАЛИШИВСЯ НЕ ВИКОНАНИЙ НА МОМЕНТ ТАКОГО УТОЧНЕННЯ У РАЗІ ЯКЩО ЗМІНИ В ПОДАТКОВОМУ ЗАКОНОДАВСТВІ АБО РЕГУЛЯТОРНИХ АКТАХ СТОСОВНО ЦІНОУТВОРЕННЯ В БУДІВНИЦТВІ ВПЛИВАЮТЬ НА РОЗМІР ДОГОВІРНОЇ ЦІНИ І, ВІДПОВІДНО, СУМИ ВИКОНАНИХ РОБІТ.

В кого яке бачення цієї проблеми?
Изменил(а) Olga2014, March 17 2016 10:26
Оценить сообщение
 
Valentin
1. По цінах - виникає питання ЩО Є ІСТОТНЕ збільшення цін? Якщо ми навіть в ДОговорі прописуємо там "на 10%" - як ми це доводимо?

Любе підвищення цін хоч на 100% є законне, якщо воно погоджене обома сторонами в Договорі Підряду.
Як доводити?? Питання риторичне. Захотіли підвищити -от доводьте чому і на скільки!!!
Це вже - талант торгаша: із копійки зробити рубль.
53
Оценить сообщение
 
Olga2014
Valentin написал(а):
1. По цінах - виникає питання ЩО Є ІСТОТНЕ збільшення цін? Якщо ми навіть в ДОговорі прописуємо там "на 10%" - як ми це доводимо?

Любе підвищення цін хоч на 100% є законне, якщо воно погоджене обома сторонами в Договорі Підряду.
Як доводити?? Питання риторичне. Захотіли підвищити -от доводьте чому і на скільки!!!
Це вже - талант торгаша: із копійки зробити рубль.
53


Доброго дня, Valentin!
У вдіносинах між приватними компаніями так - коли в тебе Замовник (ну або ти Замовник ;-) ) САМ розпоряджається СВОЇМИ коштами. Тут "чєловєк с чєловєком договориться", як казав Бєня Крік.
АЛЕ якщо в тебе представник бюджетної організації, яка платить не з своєї кишені, то тут надобно бамажку...
Оценить сообщение
 
Valentin
АЛЕ якщо в тебе представник бюджетної організації, яка платить не з своєї кишені,...

Саме тут більше всього зловживать і деребану.
Домовлятися про розкрадання чужих (бюждетних) коштів під соусом торгової націнки навчилися ще в часи Царя Гороха.
Оценить сообщение
 
Olga2014
Valentin написал(а):
АЛЕ якщо в тебе представник бюджетної організації, яка платить не з своєї кишені,...

Саме тут більше всього зловживать і деребану.
Домовлятися про розкрадання чужих (бюждетних) коштів під соусом торгової націнки навчилися ще в часи Царя Гороха.


Про націнку ми з Вами в чаті дискутуємо. Від себе скажу, що щоб не було дерибану вона має бути якраз довзолена і регламентована. Але це оф-топ.
Тут ми говоримо про зміну цін і законодавства. Ібо замучило, причому всіх. Он зараз Кариатида в чаті знову про це...
Оценить сообщение
 
Кариатида
Ібо замучило, причому всіх.
Хочу грамотно и правильно обосновать в Актах применение 22%!!! Вот и все.
Просто если налогообложение вырастает - по сравнению с указанным в ДЦ - то Заказчик обязан идти на встречу Подрядчику и пересматривать "Твердую ДЦ". НО, как только налогообложение уменьшается - аргумент "Твердая ДЦ" это первое, на что ссылается подрядчик!!! Почему такая несправедливость? Никто не думает, откуда Заказчик эти деньги берет? А деньги он берет в кредит с %. Но это ж не особо волнует Подрядчика! Именно поэтому, а не потому, что Заказчик думает, где бы ужать Подрядчика, хочу разобраться и правильно закрыть Акты.
Оценить сообщение
 
Olga2014
Кариатида написал(а):
Ібо замучило, причому всіх.
Хочу грамотно и правильно обосновать в Актах применение 22%!!! Вот и все.
Просто если налогообложение вырастает - по сравнению с указанным в ДЦ - то Заказчик обязан идти на встречу Подрядчику и пересматривать "Твердую ДЦ". НО, как только налогообложение уменьшается - аргумент "Твердая ДЦ" это первое, на что ссылается подрядчик!!! Почему такая несправедливость? Никто не думает, откуда Заказчик эти деньги берет? А деньги он берет в кредит с %. Но это ж не особо волнует Подрядчика! Именно поэтому, а не потому, что Заказчик думает, где бы ужать Подрядчика, хочу разобраться и правильно закрыть Акты.


Кариатида, ми можемо довго і нудно дискутувати на тему справедливості хто звідки бере кошти і я Вам за 5 хвилин доведу, що Замовники-крохобори тільки й думають як порізати кошти бідному Підярднику, який ітак заробляє 0,5 копійки за весь об"єкт.
А Ви не менш успішно мені доведете, що Підрядники-спекулянти так і думають як сорвать по-більше дєнєх з бєдного Замовника.
А ще можемо дружно перейти до критики кредитів (в нас-то тут банкірів,думаю, не має, тому ми всі дружно зійдемося на тому шо ці кровопійци... далі по тексту)
А по-суті мета одна: кожна зі сторін хоче витратити менше і отримати більше. Це нормально.
Grin
АЛЕ - наша задача тут на форумі розібратися хто чим може користуватися і які аргументи приводити для досягнення совєї мети (див. вище) залишаючись в межах законодавства.
Більше того - оскільки тут представлені всі сторони, ми можемо успішно "програти" дискусію тут, і Ви розмазати мої аргументи, а я Ваші, щоб коли ми вийдемо на переговори із реальними Замовниками-Підрядниками ми знали які аргументи є розумними, а які розбиваються на раз.
Тому давайте будемо один одному корисні.
Якось так...
016
Оценить сообщение
 
Olga2014
По темі 22, я так розумію, тут все для Вас ;-) Я не бачу як Підрядник може обгрунтувати не зменшення ЄСВ.
А мене от цікавить питання розрахункової зп...
Оценить сообщение
 
pancher
[b]Olga2014

Як на місці замовника Ви б чинили, якщо б завтра з/п для розряду 3,8 була затверджена на рівні 5100? Доп угода на збільшення сумми? Да ну ;)










www.tehnadzor.kiev.ua
Оценить сообщение
 
АБорис
Olga2014 написал(а):
По темі 22, я так розумію, тут все для Вас ;-) Я не бачу як Підрядник може обгрунтувати не зменшення ЄСВ.
А мене от цікавить питання розрахункової зп...

Начнём с того что ЕСВ не является налогом.
[spoiler]єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне
страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий
внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового
державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на
регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках,
передбачених законодавством, прав застрахованих осіб на отримання
страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового
державного соціального страхування;[/spoiler]
Он, как и налоги с ЗП, формируется с фонда ЗП
[spoiler]Стаття 4. Джерела коштів на оплату праці

Джерелом коштів на оплату праці працівників госпрозрахункових підприємств є частина доходу та інші кошти, одержані внаслідок їх господарської діяльності.

Для установ і організацій, що фінансуються з бюджету, - це кошти, які виділяються з відповідних бюджетів, грантів, а також частина доходу, одержаного внаслідок господарської діяльності та з інших джерел.[/spoiler]
В 2016 году налог на доходы с физ особ изменился с 15/20 на 18%
В 2016 году ЕСВ с ЗП в размере 3,6% не взимается.
Следуя "логике" 22% 3400 тоже надо подрезать?
Мыж просто багатеем 5100 возвращаем к 3400 механизмы дешевеют.
Только что это за индекс инфляции 143,3 и кому он вообще нужен?










Я пишу с ошибками — это привилегия высшего образования.
Оценить сообщение
 
Valentin
Кариатида, ни Заказчик ни Подрядчик -никто никому ничем не обязан, если это не прописано в Договоре или не выходит за рамки Гражданского Кодекса.
Не смогли утрясти вопрос с ЕСВ -разрыв и разбежались.
Правильно - это когда по правилам, а правила одни - "погодження двох сторін".

Все остальное -есть демагогия и желаемое выдать за истину.
ЗАКАЗЧИК и ПОДРЯДЧИК = равноправные субъекты предпринимательской деятельности инвестиционного процесса.

ПС: кстати, на ЮТУБе есть ролики о Твердой ДЦ и Динамической. Чайники пожалуй на порядок больше осведомлены в этом вопросе, чем "профессионалы".
Изменил(а) Valentin, March 17 2016 14:54
Оценить сообщение
 
Olga2014
pancher написал(а):
[b]Olga2014

Як на місці замовника Ви б чинили, якщо б завтра з/п для розряду 3,8 була затверджена на рівні 5100? Доп угода на збільшення сумми? Да ну ;)


такі да.
Оценить сообщение
 
Wanderer
Valentin
072-q
Olga2014.Кариатида, от себя добавлю: хотите не ломать голову над решением подобных вопросов? Составляйте договор грамотно и правильно.
[spoiler]Господарський кодекс України
Глава 33
КАПІТАЛЬНЕ БУДІВНИЦТВО
Стаття 318. Договір підряду на капітальне будівництво
5. Договір підряду на капітальне будівництво повинен передбачати: найменування сторін; місце і дату укладення; предмет договору (найменування об'єкта, обсяги і види робіт, передбачених проектом); строки початку і завершення будівництва, виконання робіт; права і обов'язки сторін; вартість і порядок фінансування будівництва об'єкта (робіт); порядок матеріально-технічного, проектного та іншого забезпечення будівництва; режим контролю якості робіт і матеріалів замовником; порядок прийняття об'єкта (робіт); порядок розрахунків за виконані роботи, умови про дефекти і гарантійні строки; страхування ризиків, фінансові гарантії; відповідальність сторін (відшкодування збитків); урегулювання спорів, підстави та умови зміни і розірвання договору.[/spoiler]
Оценить сообщение
 
Olga2014
[quote]Wanderer написал(а):
Valentin
072-q
Olga2014.Кариатида, от себя добавлю: хотите не ломать голову над решением подобных вопросов? Составляйте договор грамотно и правильно.
[spoiler]Господарський кодекс України

Я ж чого оце в дєбрі законодавства полізла? Я сиджу складаю типовий Договір підряду. ;-)
Оценить сообщение
 
Перейти на форум:

Подобные темы
Темы Форум Ответов Последние сообщения
Зміна №6 Первые шаги 7 April 13 2009 09:59
зміна №2 ВБН В.3.2-218-180-2003. Правила визначення вартості робіт з експлуатаційного утримання авто Проблемы и решения 1 May 12 2010 21:15
Акти Прочие вопросы 6 November 08 2010 16:46
Акти Прочие вопросы 3 November 21 2013 14:08
Зміна №3 "Особливості визначення вартості ліквідації гірничих підприємств" Консультации 1 April 18 2014 13:36
Зміна вартості ресурсів Задай вопрос КРУ 7 October 09 2014 21:47
Зміна оподаткування: пдвешніки і єдінщики Первые шаги 60 August 02 2016 11:11
Вплив умов виконання Первые шаги 3 May 25 2017 08:55
Авторизация
Логин

Пароль



Забыли пароль?
Запросите новый здесь.
Навигация
Статьи
Правила сайта
Обратная связь
Сметные программы
Заказать смету
АС-4
C=>C=>C=>С
Разное
Внимание!!! Курсы!!!
Новости
Архив новостей
Сейчас на сайте
Гостей: 22

Пользователей: 1
ksilit

Всего пользователей: 25,395
Новый пользователь: patchbilding

Посмотреть >>>
Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика
СПРАВОЧНАЯ СИСТЕМА
ЗОДЧИЙ - ДБН, СНиП, ДСТУ, ГОСТ, ПРИКАЗЫ, ПИСЬМА (рекомендована Госстроем) АС4 Сметный программный комплекс. Кондиционеры