28-03-2024 19:19
Техподдержка в Viber


Техподдержка АВК⁩


Группа поддерживается напрямую разработчикам
Мини-чат
Вы должны авторизироваться, чтобы добавить сообщение.

[off] 28.03.2024
Подскажите пожалуйста расценку на снять, а потом обратно поставить стеклопакеты в м/пластиковых окнах

[off] 26.03.2024
sasa, Тільки залізобетонні вироби.

[off] 25.03.2024
170,25

[off] 25.03.2024
Яка середньомісячна тривалість робочого часу?

[off] 22.03.2024
Улаштування колодязів круглих каналізаційних діаметром 1,5 м із збірного залізобетону, який об'єм враховується? Лише залізобетону чи всього циліндра?


ИCC
Информационно-справочная система Зодчий
Нормативная база
ГНч ГНч
ДСТУ ДСТУ
ЕНиР ЕНиР
РЭСН РЭСН
РЭСНмо РЭСНмо
РЭСНр РЭСНр
Реставрация Реставрация
Минпром Минпром
СцнПРдС СцнПРдС
Пусконаладка Пусконаладка
Прейскурант 260543Е Прейскурант 260543Е




[On-Line консультация]
Тетяна - чому при підвищенні середньомісячної зарплати зменшується загальна кошторисна заробітна плата????
Марія - Чи правомірно замовник вимагає змінити середньомісячну тривалість робочого часу з 167,33 (стандартна АВК) на 170,25 (лютий 2024)? Де можна прочитат...
Олег - При просмотре любых общих выходяших документов выдает ошибку \"Высота групп входящих в \"объединение\" (строки между \"Ь\" и \"Ъ\") превышает высот...
Просмотр темы
» Вопросы и ответы » Консультации
Тут был(и) 1 Гостей
IKIF
Всім Вітання колеги.
Прийшов 2019 рік, з кожним днем набуває актуальності питання розміру інвесторської ЗП в 2019.
В минулі роки Замовник керувався рішенням центрального органу виконавчої влади.
На сьогодні, на скільки я розумію, ситуація змінилась.
Згідно Наказу Мінрегіону від 27.07.2018 № 196, зареєстрованим в Мін’юсті 16.08.2018 за № 931/32383.
Новий порядок набрав чинності після офіційного опублікування – 04.09.2018 р.
Наказ та порядок продублювані в ЦО №09 2018
До посту прикріплюю пдф з Наказом та порядком.

Питання!?
яким чином Замовнику розрахувати розмір ЗП на 2019 рік?
згідно п.4 "Порядку розрахунку розміру кошторисної ЗП, який враховується при визначенні вартості будівництва":
"Розмір кошторисної заробітної плати, який враховується при складанні інвесторської документації (на стадії розроблення проектної документації), визначається замовником (інвестором) у складі вихідних даних на проектування для звичайних умов будівництва за розрядом складності робіт 3,8, але не нижче ніж середньомісячна заробітна плата у будівництві (у розрахунку на одного штатного працівника) за попередній звітний рік, що оприлюднюється центральним органом виконавчої влади в галузі статистики, збільшена на прогнозний індекс споживчих цін на поточний рік ( у середньому до попереднього року), який є складовою основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України, що схвалюється Кабінетом Міністрів України."

Центральним органом виконавчої влади в галузі статистики є Державна служба статистики України - http://www.ukrsta...
звідси питання яким чином "вони" оприлюднюють інфомацію, просто через інтернет портал, чи є якісь друковані видання? чи необхідно звернутись до них листом, для отримання необхідної інформації.

Роздуми.
Включати в інверсторську документацію 2019 ЗП на рівні 2018 мабуть буде помилкою, так як в "Порядку" вказано що рівень ЗП повинен бути не нижче ніж минулорічний на індекс (який буде більше 1-ці мабуть).
IKIF присоединил файл:
nakaz-196-z-dodatkom.pdf
Изменил(а) IKIF, January 04 2019 11:59
 
 Распечатать тему
Зарплата 2019
IKIF
Щойно зайшов на сайт статистики. вже є інформація за грудень 2018. дані оновлено 29,01,2019
Правда не все так просто. в розділі з даними за посиланням http://ukrstat.go...u_u/zp.htm є дві таблиці.
"Середньомісячна заробітна плата за видами економічної діяльності за період з початку року"http://ukrstat.go..._zpp_u.htm
"Середня заробітна плата за видами економічної діяльності за місяць" http://ukrstat.go...zpm_u.html
по ідеї для розрахунку нашого значення
але не нижче ніж середньомісячна заробітна плата у будівництві (у розрахунку на одного штатного працівника) за попередній звітний рік, що оприлюднюється центральним органом виконавчої влади в галузі статистики
ми маємо брати значення з першої таблиці, звідки середньомісяна ЗП за 12 місяців (в мене получається) 7231,94 грн.
Насторожує той факт що по другій таблиці середньомісячна ЗП за 12 місяців 7836,71 грн.
По цих двох таблицях ЗП мала б бути одинакова. відрізнятись має тільки відсоткове відношення до попереднього місяця та періоду до періоду минулого року. Ну або я щось впускаю.
Не розумію також розрахунку поданого на сайті інпроекту
7845 грн. х 109,7% = 8606 грн
, ну де вони взяли 7845???

З індексом споживчих цін теж весело, так їх є три, який брати до розрахунку, ніхто покищо достовірно не знає.

І так є три зарплати 7231,94; 7836,71; 7845.
І три значення індексу 108,7; 109,7; 112,8.

Керуючись здоровим глуздом, роблю висновок, інв.ЗП 2019 має бути більше 7845*112,8%=8849,16
Це інв. ЗП за яку замовника точно ніхто не "вжарить"

Роздуми:
В мене в регіоні інв.ЗП вже ухвалили на рівні зі Львовом. Це рішення має свої плюси і мінуси.
Зараз є думка внести зміни в рішення, а саме замість чіткого визначення ЗП, встановити межі. Наприклад від 9000 до 14800.
14800 це для того щоб теоретично люди більше заро[Вырезано цензурой!]ли.
ЗП 9000 потрібна для невеликих об’єктів. зокрема щоб втиснутись в 300 тис. до експертизи.(це пришвидшить початок будівництва, не треба чекати 15-30 днів, або уникнути очікуквання два місяці оплати експертизи), ну або щоб вжатись об’ємами до 1,5 млн. до тендеру, або щоб вжатись об’ємами до межі до якої можна укладати пряму угоду(тут в кожного в регіоні своя межа).

як вам така думка?
Оценить сообщение
 
Wanderer
Достаточно внимательно прочесть приказ.
"... але не нижче ніж середньомісячна заробітна плата у
будівництві (у розрахунку на одного штатного працівника) за попередній звітний рік, що оприлюднюється центральним органом виконавчої влади в галузі статистики..."
"Середньомісячна  заробітна плата за видами економічної діяльності за період з початку року 2018" только одна в статистике.
Вторая таблица это ""Середня заробітна плата за видами економічної діяльності за місяць""

"...збільшена на прогнозний індекс споживчих цін на поточний рік (у середньому до попереднього року), який є складовою основних прогнозних макропоказників економічного і соціального розвитку України, що схвалюються Кабінетом Міністрів України."
https://www.kmu.g...92021-roki
"Перший сценарій (базовий) є продовженням сценарію 1 прогнозу, який закладено до державного бюджету 2018 року..."
Оценить сообщение
 
Wanderer
IKIF написал(а):
...Роздуми:
В мене в регіоні інв.ЗП вже ухвалили на рівні зі Львовом. Це рішення має свої плюси і мінуси.
Зараз є думка внести зміни в рішення, а саме замість чіткого визначення ЗП, встановити межі. Наприклад від 9000 до 14800.
14800 це для того щоб теоретично люди більше заро[Вырезано цензурой!]ли.
ЗП 9000 потрібна для невеликих об’єктів. зокрема щоб втиснутись в 300 тис. до експертизи.(це пришвидшить початок будівництва, не треба чекати 15-30 днів, або уникнути очікуквання два місяці оплати експертизи), ну або щоб вжатись об’ємами до 1,5 млн. до тендеру, або щоб вжатись об’ємами до межі до якої можна укладати пряму угоду(тут в кожного в регіоні своя межа).

як вам така думка?


То есть, одна и та же работа будет стоить дешевле только потому, что кому то хочется "втиснутись в 300 тис. до експертизи"?
Оценить сообщение
 
IKIF
так перша таблиця з правильною назвою, я вів до того що значення в першій і другій таблиці ЗП відрізняються, хоча по суті мало б бути одне і теж, звідси ще одне питання чому в розрахунку інпроекту якась третя ЗП?
ну з індексом згоден, можна рахувати по першому. хоча коли заглиблювався в це питання то виникало ще багато питань стосовно індексів. чисто для перестраховки розумно брати максимальне значення індексу (імхо).

То есть, одна и та же работа будет стоить дешевле только потому, что кому то хочется "втиснутись в 300 тис. до експертизи"?


Так. саме так. тому що саме замовник вирішує скільки платити. і якщо за якийсь об’єкт замовник хоче заплатити менше і укласти пряму угоду, витратити менше коштів, і підрядник на це згоден, то це є гуд. (хоча так дещо аморально)
Оценить сообщение
 
ksilit
IKIF написал(а):
Не розумію також розрахунку поданого на сайті інпроекту
7845 грн. х 109,7% = 8606 грн
, ну де вони взяли 7845???

так Вы сами дали ссылку на архив. http://ukrstat.go...zpm_u.html там за 18 год в екселе смотрим последнюю колонку Січень-грудень
, строка Будівництво размер 7845
подправил ссылку, первый раз не ту указал

Изменил(а) ksilit, February 04 2019 12:25
Оценить сообщение
 
IKIF
Я вибачаюсь, але по ходу я щось недорозумію. я не бачу там такої цифри. можна зробити вийняток один раз і скинути спеціально для мене скріншот. або екселівський файл з розрахунком. дякую.
(немає там такої цифри, не бачу)
Оценить сообщение
 
Юличк@
IKIF написал(а):
Я вибачаюсь, але по ходу я щось недорозумію. я не бачу там такої цифри. можна зробити вийняток один раз і скинути спеціально для мене скріншот. або екселівський файл з розрахунком. дякую.
(немає там такої цифри, не бачу)
Оценить сообщение
 
ksilit
упс... не ту ссылку скопировал у Вас
http://ukrstat.go...zpm_u.html
а это ссылка сразу на файл от туда
http://ukrstat.go...k_p_u.xlsx
Оценить сообщение
 
Юличк@
не прикрепляются файлы3
таблица с 7845 называется "Середньомісячна  заробітна плата за видами економічної діяльності за період з початку року у 2018 році1, 2"
Оценить сообщение
 
ksilit
Юличк@ написал(а):
не прикрепляются файлы3
таблица с 7845 называется "Середньомісячна  заробітна плата за видами економічної діяльності за період з початку року у 2018 році1, 2"

добавил и расширение .xlsx. должно прикрепиться, только название на латинице давайте
Оценить сообщение
 
IKIF
Наколотив я трохи.) вибачаюсь.
друга таблиця ввела в оману. там останній стовпчик за грудень. тому добавляв всі і ділив на 12. по першій таблиці там чітко 7845 в останньому стовці і вказано що це зарплата за січень-грудень, нічого добавляти і ділити не треба (що я власне чомусь і робив).
тепер все стало на свої місця.
дякую.

питання стосовно меж з ЗП. все ще актуальне. незважаючи на всю "аморальність" такої ідеї.
Оценить сообщение
 
Юличк@
ksilit написал(а):
Юличк@ написал(а):
не прикрепляются файлы3
таблица с 7845 называется "Середньомісячна  заробітна плата за видами економічної діяльності за період з початку року у 2018 році1, 2"

добавил и расширение .xlsx. должно прикрепиться, только название на латинице давайте


не получается( название на латинице изначально было
стояли нижние подчеркивания, убрала и все равно не крепится
Юличк@ присоединил файл:
zarpekpu7845.xlsx
Оценить сообщение
 
Юличк@
ухты! потом в правке прикрепилось!!
обязательно текст писать?
Оценить сообщение
 
Владимир Л
http://www.ukrbudex.org.ua/galuzevi-novini-ta-podiyi/novunu/shchodo-koshtorisnoyi-zarobitnoyi-plati-yaka-vrahovuyetsya-p-74 експертиза пишет.
Оценить сообщение
  x 1
 
Юличк@
Владимир Л написал(а):
http://www.ukrbudex.org.ua/galuzevi-novini-ta-podiyi/novunu/shchodo-koshtorisnoyi-zarobitnoyi-plati-yaka-vrahovuyetsya-p-74 експертиза пишет.


заколебалиShock где они раньше были? заказчиков порвет между вказивками
Оценить сообщение
 
arnika22
Сегодня общалась с Заказчиком про зарплату.
Они руководствуются 196 приказом.
И расчет действительно прост. Вот тот минимум, который определил Минрегион.
Хотя сегодня можно рассчитать зарплату гораздо выше по старому расчёту исходя из прожиточного минимума на 2019г.
Но Заказчик отвечает: расчёта - нет.
И выше не прыгнешь.
Вот такая борьба с оттоком рабочей силы52
Оценить сообщение
 
Евгеша
Юличк@ написал(а):
Владимир Л написал(а):
http://www.ukrbudex.org.ua/galuzevi-novini-ta-podiyi/novunu/shchodo-koshtorisnoyi-zarobitnoyi-plati-yaka-vrahovuyetsya-p-74 експертиза пишет.


заколебалиShock где они раньше были? заказчиков порвет между вказивками



Я заказчик.
Ремонтные работы на нашем предприятии мы проводим НЕ за деньги бюджета.
Ежегодно я выпускаю приказ по предприятию на сметные показатели, на основании которых проводится ремонтные работ подрядным способом.
Вплоть до предыдущего года, еще как-то можно было определить для себя сметную заработную плату.
На сегодняшний день я не могу понять, как мне поступить.
Как ни крути, а на постановление местной власти глазком я заглядываюсь. Т.к. все подрядные организации выполняют работы за деньги местного бюджета и сравнивают сметные показатели на предприятиях, таких как мы. Поэтому я стараюсь ориентироваться и на этом. Провожу исследование по показателю з/п по другим предприятиям.
Сейчас у меня так (сметная заработная плата):
- показатель, не ниже которого – 8 527,52 (или 8 606 грн),
- показатель от местной власти – 14 900,00 грн.
- реальный показатель по нашему региону – 10 000,00 грн.


Вот сиди и думай, как быть!!!
И ни кого не хочется обидеть!










Спокойствие - сильней эмоций.
Молчание - громче крика.
Равнодушие - страшней войны.
Мартин Лютер
Оценить сообщение
 
Valentin
Вот сиди и думай, как быть!!!
И ни кого не хочется обидеть!


Если бы Заказчик работал вплотную с рынком, стоимость строительства была бы гораздо ниже и головной боли не было бы.

Так работают все страны с рыночной экономикой.

53
Оценить сообщение
 
Юличк@
Евгеша написал(а):
Юличк@ написал(а):
Владимир Л написал(а):
http://www.ukrbudex.org.ua/galuzevi-novini-ta-podiyi/novunu/shchodo-koshtorisnoyi-zarobitnoyi-plati-yaka-vrahovuyetsya-p-74 експертиза пишет.


заколебалиShock где они раньше были? заказчиков порвет между вказивками



Я заказчик.
Ремонтные работы на нашем предприятии мы проводим НЕ за деньги бюджета.
Ежегодно я выпускаю приказ по предприятию на сметные показатели, на основании которых проводится ремонтные работ подрядным способом.
Вплоть до предыдущего года, еще как-то можно было определить для себя сметную заработную плату.
На сегодняшний день я не могу понять, как мне поступить.
Как ни крути, а на постановление местной власти глазком я заглядываюсь. Т.к. все подрядные организации выполняют работы за деньги местного бюджета и сравнивают сметные показатели на предприятиях, таких как мы. Поэтому я стараюсь ориентироваться и на этом. Провожу исследование по показателю з/п по другим предприятиям.
Сейчас у меня так (сметная заработная плата):
- показатель, не ниже которого – 8 527,52 (или 8 606 грн),
- показатель от местной власти – 14 900,00 грн.
- реальный показатель по нашему региону – 10 000,00 грн.


Вот сиди и думай, как быть!!!
И ни кого не хочется обидеть!


я подрядчик, но тоже много работ не за бюджетные деньги, а за хозрасчетные.
и влияет это только на реквизиты и выписку налоговых (казначейство или расчетный счет), для сметы это без разницы.
по з/п определяются, кто кому подчиняется городу, области, др...
вот Вы сидите, думаете и это радует)
и я согласна с тем, что минимум по приказу № 196, максимум по решению местной власти.
но для этого нужно иметь смелость принимать решение и брать на себя ответственность за него.
много заказчиков на это не идут и пропускают минимум, да еще и по 1 сценарию
в Харькове горсовет еще в ноябре определился, а областной до сих пор молчит, и не факт, что вобще что-то скажет.
и хорошо если тендер, а если у вас есть просто ремонт "дотендерный" и подрядчик делает с расчетом з/п 10670, в наших реалиях потом могут спросить, почему не нашли подрядчика подешевле?
Оценить сообщение
 
Юличк@
Valentin написал(а):
Вот сиди и думай, как быть!!!
И ни кого не хочется обидеть!


Если бы Заказчик работал вплотную с рынком, стоимость строительства была бы гораздо ниже и головной боли не было бы.

Так работают все страны с рыночной экономикой.

53


это как? без нормативов, просто договорились и ударили по рукам договором?
но тут как бы и сметчики в нашем понимании не нужны, мы без работы)?
и как проверять? и куда всех проверяющих девать?)))) это ж армия безработных получится)
Оценить сообщение
  x 1
 
Перейти на форум:

Подобные темы
Темы Форум Ответов Последние сообщения
Зарплата Первые шаги 4 May 11 2007 09:48
Зарплата 1800грн. (Держбудівська) Первые шаги 10 September 07 2007 12:26
Помогите Зарплата на 2008 год Первые шаги 11 March 18 2008 12:28
Зарплата 2300 Проблемы и решения 6 April 26 2008 18:34
Зарплата сварщика Первые шаги 2 May 18 2008 09:16
Зарплата Прочие вопросы 15 June 10 2008 14:06
Зарплата Первые шаги 3 August 02 2008 18:59
Зарплата Административные расходы 10 October 22 2008 16:22
средняя зарплата Первые шаги 3 November 13 2008 15:14
Зарплата в разные периоды Проблемы и решения 3 November 20 2008 11:24
Авторизация
Логин

Пароль



Забыли пароль?
Запросите новый здесь.
Навигация
Статьи
Правила сайта
Обратная связь
Сметные программы
Заказать смету
АС-4
C=>C=>C=>С
Разное
Внимание!!! Курсы!!!
Новости
Архив новостей
Сейчас на сайте
Гостей: 19

Пользователей: 0

Всего пользователей: 25,394
Новый пользователь: patchbilding

Посмотреть >>>
Рейтинг@Mail.ru Яндекс.Метрика
СПРАВОЧНАЯ СИСТЕМА
ЗОДЧИЙ - ДБН, СНиП, ДСТУ, ГОСТ, ПРИКАЗЫ, ПИСЬМА (рекомендована Госстроем) АС4 Сметный программный комплекс. Кондиционеры