Тема: Цена материаллов в тендере

Надіслано Керелад February 17 2012 10:29
#1
Портал сметчиков

Ув. сметчики подскажите пожалуйста- подрядчик выиграл тендер, заказчик ГП. стройка расчитана на 4 года. Дог. цена-твердая. Вопрос Имеет ли право подрядчик в актах КБ-2в через 2 или 3 года ставить цену на мат. с учетом их удорожания или же все акты по ценам должны быть один в один с дог. ценой? В дог. цене учтены риски и инфляция, как подрядчик по закону имеет право выбирать эти проценты?

Надіслано Nell February 17 2012 10:36
#2
Портал сметчиков

Повторюсь: Это можно сделать на основании п. 5 статьи 40 Закона Украины "Про здійснення державних закупівель" - через доп.соглашение. Но общая цена закупки не должна увеличиться. В данном случае работает именно эта норма закона. И она не противоречит ГКУ.


Надіслано kotivan3 February 17 2012 16:13
#3
Портал сметчиков

Керелад, Договор читайте, особенно перед подписание, особенно с таким сроком строительства.

Надіслано gvb February 17 2012 17:27
#4
Портал сметчиков

В тендерной документации как правило прописано н-ое количество дней на которые обязаны использовать тендерные цены. Прочитайте еще раз документацию

Надіслано Доллi February 20 2012 14:09
#5
Портал сметчиков

Согласно п.3.3.3.2 родного ДБН изм. 6 "Твердые договорные цены устанавливаются неизменны¬ми на весь объем строительства и не уточняются, за исключением случаев, если: .....е) істотного зростання (у розмірі, визначеному сторонами) або зменшення після укладення договору підряду цін на ресурси, які забезпечує підрядник, а також на послуги, що надаються йому третіми особа-ми."

Надіслано ElenaL February 20 2012 14:28
#6
Портал сметчиков

Постанова кабміну від 1 серпня 2005 р. N 668 «Про затвердження Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві»
Відповідно до п. 26. У разі коли договором підряду передбачалася можливість підвищення твердої договірної ціни внаслідок істотного зростання після укладення договору підряду цін на ресурси, забезпечення якими здійснює підрядник, а також цін на послуги, що надавалися йому третіми особами, підрядник може вимагати перегляду твердої договірної ціни у порядку, визначеному договором підряду. Зростання цін на ресурси та послуги, яке сторони вважають істотним, визначається в договорі підряду. Підрядник може вимагати розірвання договору підряду в разі відмови замовника від підвищення твердої договірної ціни робіт унаслідок істотного зростання цін на ресурси та послуги.

Надіслано ElenaL February 20 2012 14:29
#7
Портал сметчиков

Відповідно до пункту 4 статті 321 Господарського кодексу України (далі-кодекс) підрядник не має права вимагати збільшення твердого кошторису, а замовник — його зменшення. У разі істотного зростання після укладення договору вартості матеріалів та устаткування, які мали бути надані підрядником, а також послуг, що надавалися йому третіми особами, підрядник має право вимагати збільшення встановленої вартості робіт, а у разі відмови замовника — розірвання договору в установленому порядку.

Надіслано ElenaL February 20 2012 14:30
#8
Портал сметчиков

Відповідно до п.5 статті 844. Цивільного Кодексу підрядник не має права вимагати збільшення твердого кошторису, а замовник — його зменшення в разі, якщо на момент укладення договору підряду не можна було передбачити повний обсяг роботи або необхідні для цього витрати.
У разі істотного зростання після укладення договору вартості матеріалу, устаткування, які мали бути надані підрядником, а також вартості послуг, що надавалися йому іншими особами, підрядник має право вимагати збільшення кошторису. У разі відмови замовника від збільшення кошторису підрядник має право вимагати розірвання договору.