Надіслано carbuncul August 22 2013 17:31
#1
Портал сметчиков
Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 513, якою внесено зміни до Порядку проведення інспектування Державною фінансовою інспекцією України, її територіальними органами, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2006 № 550.
Вказана постанова набере набрала чинності 15 серпня 2013 року.
Окремі розділи, на які, на мою думку, необхідно звернути увагу.
- змінами до пункту 2 Порядку, який визначає термінологію:
уточнено терміни „винні особи” (такі зміни обумовлені нормами Конституції України, відповідно до яких винність особи встановляє лише суд);
визначено, що „посадовими особами контролюючого органу” у розумінні Порядку інспектування є працівники органів Держфінінспекції України, які в межах компетенції проводять не лише ревізію, а й зустрічну звірку.
- змінами до пункту 16 Порядку врегульовано можливість проведення заходів фактичної перевірки (інвентаризації, обстеження та контрольного обміру виконаних робіт, правильністю застосування норм витрат сировини і матеріалів, виходу готової продукції і природних втрат шляхом організації контрольних запусків у виробництво, контрольних аналізів готової продукції та інших аналогічних дій) за участю не тільки інспектора, а й залучених спеціалістів.
- зустрічна звірка може проводитися у всіх підприємств, установ та організацій і має на меті здійснення документального та фактичного підтвердження виду, обсягу і якості операцій та розрахунків для з’ясування їх реальності та повноти відображення в обліку об’єкта контролю.
Тобто, зустрічні звірки можуть бути проведені не тільки у контрагентів об’єкта контролю, а й у всіх інших підприємствах, установах та організаціях, що були залучені до виконання відповідних угод. Наприклад,
такі звірки можуть бути проведенні не тільки у генпідрядника, а й у субпідрядників всіх ланок щодо виконання відповідних робіт
- за результатами зустрічної звірки складається довідка у чотирьох примірниках. Четвертий примірник довідки складається для підприємства (установи чи організації), в якого проводилася зустрічна звірка.
- у пункті 16 уточнені питань проведення фактичної перевірки (наприклад інвентаризації) – фактична перевірка здійснюється станом на дату її проведення незалежно від періоду, що підлягає ревізії.
- для підтвердження результатів фактичної перевірки та фактів, що стосуються періоду, який підлягає ревізії, посадові особи органів ДФІ можуть перевіряти документи об’єкта контролю і за інші періоди фінансово-господарської діяльності об’єкта контролю. Тобто, надане право вимагати для перевірки всі документи, які необхідні для перевірки питань програми ревізії, незалежно від часу їх створення у разі, якщо є підстави вважати, що їх аналіз дозволить дослідити правомірність операцій об’єкта контролю, що проведені в період, що підлягає ревізії.
- посадова особа органу ДФІ, яка проводить ревізію,
має право отримувати завірені копії документів об’єкта контролю, що підтверджують не тільки порушення, а й будь-які інші факти, що були виявлені під час проведення ревізії (до цього ревізори мали право копіювати та долучати до справи копії лише тих документів, що свідчать про порушення).