Тема: Мудрі люди підкажіть як трактувати збірник на ПНР!

Прислано Ukrkozak March 02 2018 16:26
#1
Портал сметчиков

Як відомо в розцінках ПНР немає складу робіт (в 1% роцінок є), де з складом робіт можна ознайомитися "конкретно" а не так розмито як в технічній частині кожен трактує як хоче.
1. Основою для пусконалагоджувальних робіт можливо були норми типу "ЕНиР" де можна прочитати які саме операції входять в ту чи іншу розцінку?
Наприклад якщо у нас "Вимикач повітряний і елегазовий з гасильними камерами, напруга до 110 кВ" то це весь комплекс робіт по даному пристрою в т.ч. всі вимірювання, зняття показників, навантаження в діючій системі з перевіркою всіх систем, схем, що до нього мають пряме відношення (без складу робіт не зрозуміти чи систему з обладнанням, чи окремо систему без обладнання, чи окремо обладнання і окремо систему з обладнанням) тобто де закінчується П1 і починається П2 і т.д.?
2.Також цікавить передмонтажні роботи, коли обладнання тестують і виходять на робочі показники в спеціалізованих лабораторіях на стендах, як ці роботи передбачити. Зрозуміло, що виробник мав би постачати повність готове до використання, але часто буває, що потрібен умовно "вхідний контроль" додатково для систем важливих для безпеки. Як це передбачити в кошторисі а головне обгрунтувати?
3. І на завершення. Часто виробники в технічних характеристиках чи вимогах прописують, що обладнання готове до використання повністю адаптоване для заміни застарілого і не потребує пусконалагоджувальних робіт наприклад ("АКА-32 "КЕДР") а по факту потребує (це маркетинговий хід або нехай листа пишут з підтвердженням заявленого це питання).
4. І на коня. Де закінчується монтаж і починається пусконаладка (тобто не просто "там" саме собою зрозуміло), а де наприклад в збірнику "М" прописано, що дане обладнання потребує пусконалагодження. Якщо підписано акти виконаних робіт на змонтоване обладнання воно має бути перевірене під напругою і має виконувати базові функції в тех. частині описано. То нам залишається тільки перевірити систему в комплексі і "квітка" логічно чи ні?
При розмові з монтажниками вони пояснюють, що іхнє завдання змонтувати (наприклад як металоконструкцію чи з/б блок) а все інше, що пов'язано з перевіркою під напругою то ПНР і ця думка у 100% опитаних навіть у мегапрофесіоналів навіть коли показуєш тех. частину.
Може розуміння ПНР лежить через усвідомлення монтажного збірника де доречі не у всіх розцінках теж є склад робіт.
Все вищеописане підлягає жарсткій критиці. Прохання написати свої роздуми стосовно ПНР, а ще краще реальний досвід який підтверджений експертизою.

Прислано Kholodny March 02 2018 17:44
#2
Портал сметчиков

Интересная тема, тоже задумывался, где же там пусконаладка нужна. а где нет.

Прислано katerina March 02 2018 17:49
#3
Портал сметчиков

Ukrkozak, если в двух словах, то: Наладочные работы производятся в соответствии с ПУЭ раздел 1.8 Нормы приемо-сдаточных испытаний; Нормами испытаний электрооборудования СОУ-Н ЕЕ 20.302:2007 (приказ мин.топлива и энергетики №13 от 15.01.2017г.), СОУН по Релейной защите микропроцессорных устройств, Нормы испытаний силовых кабельных линий до 500кВ и т.д.. Существует перечень обязательных испытаний, измерений, при первом включении (П – после монтаж или реконструкции), К – после капитального ремонта, и т.д. (профилактике).


Прислано Y March 03 2018 08:33
#4
Портал сметчиков

Допустим есть монтаж СІП и монтаж светильников. Какие пусконаладончные работы надо проводить ??? Занимаюсь этим вопросом уже 2 недели все кого я знают говорят что нет там пусконаладки.
Помогите кто что знает !059-q