- вiд зарплати в прямих витратах), якi являються даними пiдрядника, дозволяють розраховувати загальновиробничi витрати не за методикою Настанови з визначення вартості будівництва, а у рiвнi, що вiдповiдає фактичним звiтним даним виконавцiв будiвельно-монт
Булава Алла,Уведення конкретних значень параметрiв Н19 (вiдсоток на зарплату у складi загальновиробничих витрат - вiд зарплати в прямих витратах) i Н20 (загальний вiдсоток на загальновиробничi
Лучше бы они (разработчики) поменяли материалы в сборниках ДСТУ, которые уже давным давно никто не выпускает, да и технологии работ обновили бы, а лишь потом требовали выполнения таких требований. А то технология работ и материалы еще из 60-70-ых прошлого века в ДСТУ, а на "дворе 21 век" однако. Я например, не могу понять, почему, когда каждый товар (материал, оборудование и т.п.) проходит экспертизу и сертификацию в УкрСерпо, и по требованиям нормативных актов производители или его представители предоставляют комиссии паспорта, руководства по эксплуатации, правила пользования, нормы расхода и сопутствующих расходных материалов, почему в этом момент производителей не заставить разрабатывать к этим товарам расценки для ДСТУ (они то наверняка знают какую технологию необходимо соблюдать, чтобы гарантия и качество на товар не были потеряны, они же первые кто заинтересован в продвижении своего товара) и Минрегионбуд после проведения разных экспертиз необходимо было бы вносить в ДСТУ эти расценки. Почему это должно выполняться за счет подрядчиков или заказчиков. Может сумбурно выразилась, но думаю смысл понятен. Мои знакомые пытались утвердить ИРЭН по закону в связи с изменением материалов и немного усовершенствованной технологией выполнения работ, после нескольких этапов и потерь финансов плюнули и отказались от этой идеи.
Я например, не могу понять, почему, когда каждый товар (материал, оборудование и т.п.) проходит экспертизу и сертификацию в УкрСерпо, и по требованиям нормативных актов производители или его представители предоставляют комиссии паспорта, руководства по эксплуатации, правила пользования, нормы расхода и сопутствующих расходных материалов, почему в этом момент производителей не заставить разрабатывать к этим товарам расценки для ДСТУ (они то наверняка знают какую технологию необходимо соблюдать, чтобы гарантия и качество на товар не были потеряны, они же первые кто заинтересован в продвижении своего товара) и Минрегионбуд после проведения разных экспертиз необходимо было бы вносить в ДСТУ эти расценки.
Не дивлячись на найхитрішу організацію, підрядник не в змозі протистояти поганому кошторисному розрахунку. Кошторис - фундамент, на якому будується Проект..." Джон С.Маскаро, Президент Mascaro Inc.
Было бы неплохо если бы такого же мнения придерживалось руководство Минрегионстроя, и нам бы легче было работать и проектировщикам и здания и сооружения строились бы более качественно.
Доброго вечора,колеги ! Семінар в м.Києві позаду. Революції в ціноутворенні не відбулось, і це може підтвердити кожен,хто прочита ДСТУ нові із змінами до тих ДСТУ. Норми поміняються, якщо ми з ВАми придумаємо як полегшити собі роботу і напрацювати спільні пропозиції. Це якщо коротко.На що зроблено було акценти завтра напишу. Відповіді на питання :"Чому розмір прибутку від категорїї складності ,не одержано. Треба сприймати як подію ,що відбулася:"маємо те що маємо"."
Добрый день, уважаемые сметчики!
Посоветуйте, пожалуйста, ближайший семинар в Днепропетровске или Киеве о вступлении в ДСТУ вместо ДБН. Пока закрывала год все пропустила, ужас!
Насколько я поняла новый программный комплекс АВК с ДСТУ еще не вышел? или я пропустила?
Закачала ДСТУ и Дополнения, но подозреваю, что без Изменения 1.
Подскажите, есть ли возможность самое свежее получить?
Получила анкету на участие в семинаре в Киеве. ОднодневныйSad
Разве можно успеть все за один день рассказать и обсудить((
tasya, цілком достатньо дня,щоб зрозуміти,що чекає нас в 2014 році велике плавання , і від нас з Вами залежить як дамо собі з тим раду. Семінар лише дає акценти,на що звернути увагу. Якщо зібратись фахівцям на зустріч для обговорення проблеми і відкинути демагогію і , і повести конструктивний круглий стіл, то можна напрацювати спільного листа в міністерство із пропозиціями і аргументами на користь вдосконалення того,що маємо зараз.
Получила анкету на участие в семинаре в Киеве. ОднодневныйSad
Разве можно успеть все за один день рассказать и обсудить((
tasya, цілком достатньо дня,щоб зрозуміти,що чекає нас в 2014 році велике плавання , і від нас з Вами залежить як дамо собі з тим раду. Семінар лише дає акценти,на що звернути увагу. Якщо зібратись фахівцям на зустріч для обговорення проблеми і відкинути демагогію і , і повести конструктивний круглий стіл, то можна напрацювати спільного листа в міністерство із пропозиціями і аргументами на користь вдосконалення того,що маємо зараз.
Ми всі разом можемо сказати Мінрегіонбуду тільки те, що в нього значна кількість блуду... Але нічого від цього не зміниться. Більше 10 років існував ДБН Д.1.1-1-2000, але на сьогодні ... близько 80% всіх будівельних норм - це норми на базі ЄРОР 1969 року.А норми на монтажні роботи - це взагалі плюсквамперфект (давно минулі часи). Витвори Мінрегінбуду, типа 6-ї зміни - це окрема розмова. Хто з вас замислювася над тим, що кожний замовник може створити свої ІРЕКН на ті ж роботи, що сусід замовник з будови навпроти створив уже... Чому немає в Мінрегіонбуді реєстрації, просто реєєстрації нових ІРЕКН, щоб не наплодити однояйцевих близнюків ІРЕКН на державному полі ціноутворення будівництва? І ще десятки питань... Нові норми. Та їх ніколи апріорі держава не створить!!! Що робити? Почати з малого. Згуртуватися - треба свій майдан! Вивчити досвід зарубіжних країн ( в США є досить дієздатна система постійного створення нових норм, які не затверджуються державою і діють на оцінюванні і державного і приватного будівництва, що відповідає здоровому глузду)... Досить доречним було б обговорення цих проблем зазделегідь і розробки пропозицій ДЛЯ СЕБЕ, а не для Мінрегіонбуду, спочатку самим дійти згоди, а потім виходити на державні установи. Давайте обговоримо це? У мене на сайті є теоретично-практичний розділ "Проблеми". там я ставлю окремі проблемні питання ціноутворення - є декілька моїх статей. З задоволенням побачив би в коментарях (або в окремо створеному для бажаючих блогі) ваші особисті пропозиції (особливо Вікторинка, АВК, Марина-1 , Valentin і інші, по діловому тут виступаючі), Давайте ваші проблемні питання, ваше бачення шляхів їх вирішення....Потім створимо групу для напрацювання рішень-пропозицій, потім винесемо на цей сайт для обговорення. Потім..розберемся, як потім, треба просто щось путнє розпочинати...
Ми всі разом можемо сказати Мінрегіонбуду тільки те, що в нього значна кількість блуду... Але нічого від цього не зміниться. Більше 10 років існував ДБН Д.1.1-1-2000, але на сьогодні ... близько 80% всіх будівельних норм - це норми на базі ЄРОР 1969 року.А норми на монтажні роботи - це взагалі плюсквамперфект (давно минулі часи). Витвори Мінрегінбуду, типа 6-ї зміни - це окрема розмова. Хто з вас замислювася над тим, що кожний замовник може створити свої ІРЕКН на ті ж роботи, що сусід замовник з будови навпроти створив уже... Чому немає в Мінрегіонбуді реєстрації, просто реєєстрації нових ІРЕКН, щоб не наплодити однояйцевих близнюків ІРЕКН на державному полі ціноутворення будівництва? І ще десятки питань... Нові норми. Та їх ніколи апріорі держава не створить!!! Що робити? Почати з малого. Згуртуватися - треба свій майдан! Вивчити досвід зарубіжних країн ( в США є досить дієздатна система постійного створення нових норм, які не затверджуються державою і діють на оцінюванні і державного і приватного будівництва, що відповідає здоровому глузду)... Досить доречним було б обговорення цих проблем зазделегідь і розробки пропозицій ДЛЯ СЕБЕ, а не для Мінрегіонбуду, спочатку самим дійти згоди, а потім виходити на державні установи. Давайте обговоримо це? У мене на сайті є теоретично-практичний розділ "Проблеми". там я ставлю окремі проблемні питання ціноутворення - є декілька моїх статей. З задоволенням побачив би в коментарях (або в окремо створеному для бажаючих блогі) ваші особисті пропозиції (особливо Вікторинка, АВК, Марина-1 , Valentin і інші, по діловому тут виступаючі), Давайте ваші проблемні питання, ваше бачення шляхів їх вирішення....Потім створимо групу для напрацювання рішень-пропозицій, потім винесемо на цей сайт для обговорення. По
тім..розберемся, як потім, треба просто щось путнє розпочинати...Ви праві,під лежачий камінь вода не тече. Я не проти прийняти участь в напрацюванні пропозицій ,тим паче ,що на горі чекають готових напрацювань.У мене на сайті почитати , це де?
Хотелось бы уяснить что имелось в виду.
п. 6.3.2.2 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 Твердый сметный расчет (твердая договорная цена) устанавливается неизменным на весь объем строительства с предоставлением исполнителем работ гарантий, в том числе финансовых, по реализации проектных решений в установленные сроки за фиксированную цену.
Кто-та, шота) Увидела сегодня сие творение. Подрядчикам - рыдать, практически в 100% измененных расценок, понижение трудозатрат (удешевление и так дешевой стоимости работ). Кое-где расход материалов приближен к реальному - это единственный плюс. Дальше пока что не влазила. А вчера с КРУ общалась. Двойные стандарты на проверку всего. Как по старым ДБН, так и по новым ДСТУ. Будучи на стороне подрядчика, рыдаю уже сейчас.
Кстати я тоже заметила только понижение, все пока не рассматривала, только нужные расценки, а почему то все кричат, что в новой АВК все дороже и для подрядчика лучше)))) Наверное кто то из разработчиков норм слух распустил
Ток кто писал приказ "Щодо оприлюднення національних стандартів України з ціноутворення, які набирають чинності з 01.01.2014 року" с головой явно не дружит.