форми КБ-2в та довідки про вартість не включається, а передається підряднику за окремим актом. Раніше була форма М-15а. У випадку виконання робіт господарським способом роботи виконуються силами та
Відображати в актах давальницьку сировину та матеріали можливо лише при виконанні підрядних робіт шляхом проставляння позначки "поставка Замовника" у вартості матеріалу. Обладнання Замовника до
Ксима, при будь-якому виді виконання робіт КБ-2в не є підставою для списання матеріалів та обладнання. Підставою для бухгалтерського обліку є звіт відповідальної особи (виконроба, майстра).
Скажіть, будь-ласка, в яких випадках потрібно відображати зворотні суми в актах, по якій ціні та якими документами підтвердити (Держбюджет):
1. Холодне фрезерування асфальтобетонного покриття великими картами. (асфальтобетонна крихта)
2. Холодне фрезерування асфальтобетонного покриття при ямковому ремонті площею до 1м2, 5м2 (ДА10-2-31-4). (асфальтобетонна крихта з брудом, щебенем).
3. Обрубування країв ямки відбійними молотками (Р18-7-1). (крупні уламки асфальтобетону з брудом).
Дякую
в залежності від того, хто замовник якщо це Служба автомобільних доріг, то в даному випадку фрезерування як зворотній матеріал в будь-якому випадку, із документів - акт (підпис прораба і технадзору), якщо ж ви працюєте з сільською, міською радою або щось подібне, то там всім пофіг, вони собі додому його заберуть, в іншому випадку - то так як із службою!! ціна ну не дорожче щебню!!!!
_SEMEN_ ,варто почитати. Акт від розбирання складаєте обов"язково. І передаєте матеріал від розбирання замовнику. Замовник вирішує,чи продати чи використати повторно матеріал від розбирання. Сільради не виняток.
ДО ВРАХУВАННЯ В КОШТОРИСНІЙ ДОКУМЕНТАЦІЇ ВАРТОСТІ МАТЕРІАЛЬНИХ РЕСУРСІВ, ОТРИМАНИХ ВІД РОЗБИРАННЯ ТА ПРИДАТНИХ ДЛЯ ПОВТОРНОГО ВИКОРИСТАННЯ НА ОБ'ЄКТІ БУДІВНИЦТВА
Лист Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України
від 23 лютого 2006 р. № 10/2-9
Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України розглянуло звернення щодо врахування в кошторисній документації вартості матеріальних ресурсів, отриманих від розбирання та придатних для повторного використання на об'єкті будівництва, надіслане листом [...], і роз'яснює. Згідно з п. 2.4.11 ДБН Д.1.1-1-2000 "Правила визначення вартості будівництва", які носять обов'язковий характер при будівництві об'єктів із залученням бюджетних коштів або коштів підприємств, установ і організацій державної власності, коли відповідно до проектних рішень здійснюється розбирання конструкцій будівель і споруд, внаслідок чого намічається одержання матеріальних ресурсів, придатних для повторного застосування на цій будові, за підсумком локальних кошторисів на розбирання будівель і споруд довідково наводяться зворотні суми. Зворотні суми на стадії складання інвесторської кошторисної документації визначаються на підставі номенклатури І кількості конструкцій, матеріалів і виробів, отриманих від розбиранні, та їх вартості, яка приймається як за нові в поточному рівні цін із застосуванням усередненого коефіцієнта зносу 0,5 або за обґрунтованою їх вартістю.
Якщо при виконанні будівельно-монтажних робіт застосовуються матеріальні ресурси, отримані від розбирання будівель і споруд, вартість таких ресурсів типовій формі КБ-2В "Акт приймання виконаних підрядних робіт" приймається за їх обгрунтованою вартістю з урахуванням технічних та якісних характеристик, із зазначенням за підсумком обсягів виконаних робіт вартості таких матеріальних ресурсів, яка не підлягає сплаті замовником (зворотні суми). При цьому, якщо підрядник виконує роботи з доведення таких матеріальних ресурсів до придатного для використання стану та за необхідності транспортування їх до місця тимчасового складування, вартість цих робіт враховується у вартості виконаних будівельно-монтажних робіт додатково.
Одночасно відзначаємо, що на питання, порушені у неодноразових запитах до Мінбуду України (Держбуду України), не дивлячись на те, що вони врегульовані та висвітлені у відповідних нормативно-правових актах, вивчення яких дозволяє керуватися їх положеннями без додаткових роз'яснень, були надані вичерпні відповіді.
А як бути з вирубкою дерев?Потрібно повертати замовнику(Служба автом.доріг) у формі КБ-2 вартість деревини,що береться підприємством на прихід,і як обгрунтувати таку вартість?
Игор1985104, по поводу вырубки деревьев надо обращаться в зеленстрой, они обследуют и составляют акт и в этом акте зеленстрой указывает "відновну вартість" вырубанных деревьев, кот. может быть учтена в смете в разделе благоустройствою. В любом случае, надо обращаться в зеленстрой, они подскажут или в Минрегионстрой