форми КБ-2в та довідки про вартість не включається, а передається підряднику за окремим актом. Раніше була форма М-15а. У випадку виконання робіт господарським способом роботи виконуються силами та
Відображати в актах давальницьку сировину та матеріали можливо лише при виконанні підрядних робіт шляхом проставляння позначки "поставка Замовника" у вартості матеріалу. Обладнання Замовника до
Дайте роз'яснення щодо задвоєння коефіцієнтів на прикладі капітального ремонту дорожнього покриття об'єкта комунальної власності.
Випадок №1: При застосуванні норми ЕН27-26-1 застосовується коефіцієнт 1,2 згідно тех. ч. табл.1 п.1. Також застосовується коеф. 1,15 згідно з п.4.4 ДСТУ-Н Б Д.2.4-21:2012. Чи правомірно застосування даних коефіцієнтів одночасно, відповідно загальний коефіцієнт (Н2, Н5) становитиме 1,38?
Випадок №2: При виконанні робіт з демонтажу азбестоцементних труб діам. 300 мм застосовано норму Е23-2-3, ідповідно застосовується коефіцієнт 1,15 згідно з п.4.4 ДСТУ-Н Б Д.2.4-21:2012. Також застосовано коеф. 0,6 згідно п. 2.8. підпункт г ДСТУ-Н Б Д.2.2-48:2012. Чи правомірно застосування даних коефіцієнтів одночасно, відповідно загальний коефіцієнт (Н2, Н5) становитиме 0,69?
Дякую за відповідь!
випадок 1:
- за наявності ускладнених умов виконання робіт (або інших факторів) норма на будівельні роботи застосовується з коефіцієнтом (т.ч. до збірника)
- для перерахунку з нового будівництва на реконструкцію застосовується коефіціент 1,15 (вказівки)
на вашу думку який пункт зайвий? не враховувати умови праці чи вид будівництва?
Звучать як дуже конкретні запитання з фінансового або будівельного сектору. Дозвольте роз'яснити.
У вашому першому випадку, коли ви розглядаєте застосування коефіцієнтів 1,2 та 1,15 одночасно, загальний коефіцієнт вираховується, помножуючи ці два коефіцієнти разом: 1,2 * 1,15 = 1,38. Таке застосування є правомірним, якщо обидва коефіцієнти застосовуються до різних аспектів робіт і не скасовують один одного.
У другому випадку, коли ви розглядаєте застосування коефіцієнтів 1,15 та 0,6 одночасно, загальний коефіцієнт вираховується аналогічно: 1,15 * 0,6 = 0,69. Знову ж таки, правомірність застосування цих коефіцієнтів залежить від того, чи застосовуються вони до різних аспектів робіт і чи не суперечать один одному.
У кожному конкретному випадку важливо врахувати умови договору, вимоги стандартів та нормативних документів, а також консультуватися з фахівцями у відповідній галузі для правильного розуміння і застосування коефіцієнтів.