25-09-2025 10:24
Техпідтримка в Viber


Техпідтримка АВК⁩


Група підтримується безпосередньо розробниками
Міні-чат
Для участі в міні-чаті Ви повинні авторизуватися

[off] 23.09.2025
RiabininOS, через базу цен ресурсов например

[off] 22.09.2025
вітаю. може хто нагадати - як завести перелік матеріалів з ексел файла? з ціною мається на увазі

[off] 19.09.2025
Добрий день! Чи є у АВК технічна можливість показати оренду техніки, але із власним водієм. Тобто ЗП наша, а ремонти, бензини, перебазування - того, зто надає техніку.

[off] 18.09.2025
Добрий день. Підкажіть будь ласка який норматив застосувати. Є металева ємність для зберігання води, пішли тріщини і потрібно заварити її. Десь 5- 6 м довжина шва буде. Де шукати такі роботи?

[off] 16.09.2025
BELAGALKA, п. 2.8 Додатку 10 до Настанови з визначення вартості будівництва. Але КМД, зазвичай, за необхідності розроьляються у складі проекту (на стадії - робоча документація)

ИCC
Інформаційно-довідкова система Зодчий
Нормативна база
ГНч ГНч
ДСТУ ДСТУ
ЕНиР ЕНиР
РЭСН РЭСН
РЭСНмо РЭСНмо
РЭСНр РЭСНр
Реставрация Реставрация
Минпром Минпром
СцнПРдС СцнПРдС
Пусконаладка Пусконаладка
Прейскурант 260543Е Прейскурант 260543Е




[On-Line консультация]
Ольга - Доброго дня. В табличці Ф175-0 (Перелік варіантів ціни ресурсу, що застосовується в позиціях ЛК будови) незручно здійснювати пошук варіанта матері...
ОЛеся - Доброго дня! пробелма в слідуючому прграма не вірно рахує загалну вартість по позиціі, без копійок. в чому може бути проблема. як вартість матералі...
Олег - яка відстань перенесення матеріалів врахова у кошторисних будівельних нормах?
Щодо порядку перерахування кошторисної документації, пов’язаного зі зростанням вартості матеріальних ресурсів у сучасних економічних умовах
28.01.2016
На численні звернення учасників будівництва щодо визначення вартості будівництва на стадії складання інвесторської кошторисної документації, ціни пропозиції учасника конкурсних торгів та проведення взаєморозрахунків за обсяги виконаних робіт в умовах інфляційних процесів, що відбуваються в Україні, Мінрегіон з питань компетенції роз’яснює.

Вартість будівництва, що здійснюється із залученням бюджетних коштів, коштів державних і комунальних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, обчислюється згідно з ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва» (далі-ДСТУ).

Відповідно до ДСТУ вартість будівництва визначається на стадії складання інвесторської документації, визначення виконавця робіт (проведення тендеру) та проведення взаєморозрахунків.

Положеннями ДСТУ передбачено врахування коштів на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, які призначені для відшкодування поточного збільшення вартості будівництва, що відбувається у процесі реалізації проекту будівництва.

При цьому, враховуючи економічну ситуацію у країні, при визначенні коштів на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, доцільно використовувати відповідні показники індексів цін виробників промислової продукції, що встановлені постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2014 № 404 «Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2015 рік та основних макропоказників економічного і соціального розвитку України на 2016 і 2017 роки та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України» (зі змінами), зокрема на 2015 рік – 126,5 %; на 2016 рік – 112%; на 2017 рік – 109,4%.

Слід зазначити, що формула для визначення у складі інвесторської кошторисної документації розміру коштів на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, наведена у листі Держбуду України від 23.10.2000 № 7/7-1083 та Міністерства економіки України від 24.10.2000 № 64-28/900, розрахована для умов розвитку економіки, коли річні індекси зміни вартості промислової продукції складають до 10 % і носять лінійний характер. При кризових явищах в економіці коефіцієнт 0,5, передбачений зазначеною формулою, не повинний враховуватися.

По проектах будівництва, які вже розроблені та затверджені в установленому порядку, але не відбулися процедури закупівлі через недостатність коштів, кошторисну документацію доцільно скоригувати шляхом уточнення коштів на інфляційні процеси, виходячи з передбачених у зазначеній постанові Кабінету Міністрів України індексів цін виробників на поточний рік та прогнозних на 2016 та 2017 роки. Така скоригована проектна документація підлягає перезатвердженню в установленому порядку.

Згідно з п.6.2.12 ДСТУ до складу ціни пропозиції учасника конкурсних торгів включаються також кошти на покриття додаткових витрат, пов’язаних з інфляційними процесами, розмір яких визначається як і при складанні інвесторської кошторисної документації.

Витрачання зазначених коштів при проведенні взаєморозрахунків за обсяги виконаних робіт можливо за відповідно обґрунтованими розрахунками у порядку, передбаченому умовами договору.

Минрегионбуд
Коментарі
#1 | R5870 14.04.2016 10:33
дата этого документа - 02.04.2015
#2 | ksilit 14.04.2016 11:11
а на сайте минрегиона другая
Додати коментар
Будь ласка, увійдіть на сайт під власним логіном для додавання коментарів
Авторизація
Логін

Пароль



Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Навігація
Статті
Правила сайту
Зворотній зв'язок
Кошторисні програми
Різне
Увага!!! Курси!
Новини
Архів новин
Зараз на сайті
Гостей: 17

Користувачів: 0

Всього користувачів: 25,428
Новий користувач: MaksymKO2025

Подивитись >>>
СПРАВОЧНАЯ СИСТЕМА
ЗОДЧИЙ - ДБН, СНиП, ДСТУ, ГОСТ, ПРИКАЗЫ, ПИСЬМА (рекомендована Госстроем)