комісія по оцінці від власника об'єкта. куди розцінені придатні матеріали далі підуть - друге питання, але спершу вони мають потрапити на баланс власника
Dobs, жодна позиція не повинна перевищувати кошторисні обсяги. Щодо повторного використання - зазвичай, у договорі підряду передбачено, що демонтовані матеріали та обладнання передаються на склад Замовника за актом приймання-передачі.
Повторне їх використання, з деякими зауваженнями, у межах укладеного через систему електронних закупівель договору, можливе за умови укладання додаткової угоди до нього (наприклад, на підставі ч. 3 п. 19 Постанови від 12.10.2022 № 1178 "Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування"). Головне, що кожен відступ від кошторисної документації, яка є невід'ємною частиною договору, повинен бути письмово погоджений Замовником шляхом укладання додаткової угоди до цього договору підряду.
Так справа в тому, що дод.угоду замовник підписати не проти. Але порівняно з початковою підписаною ДЦ, в новій дуже багато змін не лише в об’ємах (якісь кабінети вирішили не ремонтувати, а інші кабінети навпаки ремонтують в першу чергу ті, що не планували спочатку), так і зміни в переліку робіт. Наприклад шпаклювання було по штукатурці, тепер по підготовленим поверхням; було приклеювання ГКЛ чи монтаж гіпсокартону до готового каркасу (заміна лише ГК), тепер є фальшстіни з улаштуванням каркасу. Добавилися деякі нові оздоблювальні роботи, а також в розділі Сантехнічні роботи до прокладання труб включили раніше відсутні в ДЦ фітинги (трійники, коліна тощо). Загалом сантехнічних робіт і прокладання вентиляції по факту буде більше, а шпаклювання, фарбування навпаки менше, ніж планували при проведення ттендеру.
Також в дод.угоді виправлені деякі завищені раніше ціни. Наприклад лиштва, профілі ГК в початковій ДЦ були вказані в метрах, а ціна як за штуку. Зараз їх ціну зменшили.
Раніше був пп. 6.3.2.2 ДСТУ Б.Д.1.1-1:2013.
Уточнювати тверду договірну ціну можна, лише якщо:
- замовник змінює у процесі будівництва проєктні рішення, що призводить до зміни обсягів робіт та вартісних показників....
В якому саме діючому документі зараз шукати точно таку фразу?
Твердий кошторис (тверда договірна ціна) – кошторис, що може коригуватися лише в окремих випадках за згодою сторін у порядку, визначеному договором (п. 1.2 Настанови з визначення вартості будівництва (далі - Настанова)).
У випадку здійснення закупівлі робіт через електронну систему публічних закупівель на взаємовідносини між замовником та підрядником впливають, крім положень Настанови, положення законодавчих документів, які стосуються здійснення закупівель.
Попередню договірну ціну Ви розраховували на підставі якогось документу (проект чи дефектний акт?!, з опису обсягів робіт я схиляюся до того, що там все таки був проект з вартістю робіт, що перевищує 1 млн. грн.). Зміна будь-яких рішень щодо виконання робіт і характеристик матеріалів, які використовуються, вимагають у така випадку зміни проекту, а відповідно і повторного проходження експертизи. Самовільно підрядник немає права приймати рішення про будь-які відхилення від підписаної договірної ціни.
І не один обізнаний замовник на підпише Вам акти із такими замінами.
Вихід: підписувати акти на ті роботи, які відповідають за складом ресурсів договірним; потім коригувати кошторисну (можливо, і за свій рахунок); після цього укладати додаткову угоду, як вже вказувала раніше, наприклад, на підставі ч. 3 п. 19 Постанови від 12.10.2022 № 1178 "Особливості здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування".
Використання бюджетних коштів - це завжди дуже відповідальне питання і помилок краще не допускати, щоб потім не було боляче.
6.2. За твердої договірної ціни взаєморозрахунки провадяться на підставі виконаних обсягів робіт та їх вартості, визначеної в договірній ціні.
Тобто в Настанові не сказано, що при твердій ДЦ обсяги робіт в актах не повинні перевищувати обсяги в ДЦ. Якихось видів робіт більше, якихось менше, головне не вийти за загальну суму договору
Tjuna написал(а):
6.2. За твердої договірної ціни взаєморозрахунки провадяться на підставі виконаних обсягів робіт та їх вартості, визначеної в договірній ціні.
Тобто в Настанові не сказано, що при твердій ДЦ обсяги робіт в актах не повинні перевищувати обсяги в ДЦ. Якихось видів робіт більше, якихось менше, головне не вийти за загальну суму договору
не знаю де ви таке зустрічали, але за мого досвіду всі замовники навіть при динамічній обєми які перевищують в договорі не пропускають, все через додаткову угоду
Не дивлячись на найхитрішу організацію, підрядник не в змозі протистояти поганому кошторисному розрахунку. Кошторис - фундамент, на якому будується Проект..." Джон С.Маскаро, Президент Mascaro Inc.