02-04-2025 01:48
Техпідтримка в Viber


Техпідтримка АВК⁩


Група підтримується безпосередньо розробниками
Міні-чат
Для участі в міні-чаті Ви повинні авторизуватися

[off] 27.03.2025
зрозуміло,дякую!

[off] 27.03.2025
Lenusya3011, все коэф. которые могут применяться, отражены либо в указаниях либо в техчасти. все остальное по договору.

[off] 27.03.2025
Добрий день!Підкажіть будь ласка,чи є роз'яснення до правомірного застосування зменшуючих коефіцієнтів, таких як К2=04 та К5=04, у нормах РЕКНУ у випадку виконання робіт частково або в меншому обсязі

[off] 27.03.2025
Дд!Учасник в пропозиції по демаркуванню розмітки використав розцінку ДБ3-8-4(улаштуванн
я розмітки)із коеф 0,44.Чим це регулюється,підкаж
іть будь ласка!

[off] 26.03.2025
Вітаю, а яка середня ЗП у Києві у 2025 році з офіційних джерел?

ИCC
Інформаційно-довідкова система Зодчий
Нормативна база
ГНч ГНч
ДСТУ ДСТУ
ЕНиР ЕНиР
РЭСН РЭСН
РЭСНмо РЭСНмо
РЭСНр РЭСНр
Реставрация Реставрация
Минпром Минпром
СцнПРдС СцнПРдС
Пусконаладка Пусконаладка
Прейскурант 260543Е Прейскурант 260543Е




[On-Line консультация]
Тетяна - Вітаю, скажіть будь ласка, як можна зробити так, щоб при перенесенні будови (кошторисні документи) наприклад створеної в редакції АВК 3.9.3 - в ре...
Андрій - Доброго дня! Порадьте як вимкнути Автопримітку на позиції матеріалів в Відомості цін та ресурсів будови ?!
Сергій - Як вивисти в АВК розгорнутий розрахунок №1 Заробітня плата та інші супутні витрати? для податкової
Мінрегіон вводить ранжування висоти житлової забудови населених пунктів залежно від чисельності їх населення
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми, зокрема, пропонує встановити максимальну поверховість житлової забудови у населених пунктах залежно від їх класифікації та чисельності населення. Відповідні зміни містяться у новому проекті ДБН Б.2.2-Х:2018 «Планування і забудова територій».

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«Сьогодні у діючому ДБН відсутнє ранжування висоти в населених пунктах, через що все частіше наші міста і села починають втрачати свій існуючий вигляд – сільська місцевість забудовується як у містах, хоча не має достатньої інженерної підготовки для цього, а міста, у свою чергу, перетворюються на кам’яні джунглі. Щоб гармонізувати простір та зробити його більш комфортним для жителів як у містах, так і в селах, а також планувати подальший розвиток населених пунктів, враховуючи можливості їх інфраструктури, у новому ДБН вводяться обмеження щодо житлової забудови населених пунктів залежно від їх класифікації та кількості населення, що проживає», — сказав він.

Так, у сільських населених пунктах з чисельністю населення до 1000 осіб дозволяється виключно садибна забудова, у селах понад 1000 осіб — садибна забудова та багатоквартирні будинки висотою до 12 м (до 4-х поверхів включно), у селищах міського типу – садибна забудова та багатоквартирні будинки до 15 м (до 5 поверхів включно).

У містах з чисельністю населення до 50 тисяч дозволяється розміщувати садибну забудову та багатоквартирні будинки до 27 м (до 9-ти поверхів включно), у містах з населенням 50-100 тисяч – садибну забудову та багатоквартирні будинки до 48 м (до 16-ти поверхів включно).

Максимально допустима висотність багатоквартирної забудови у містах з чисельністю населення понад 100 тисяч встановлюється документацією з просторового планування.

Дані параметри висоти визначаються без врахування шатрової покрівлі у разі її влаштування. У разі будівництва на складному рельєфі висота визначається із врахуванням цокольного поверху.

Оновлений ДБН «Планування і забудова територій» вже затверджений і буде опублікований найближчим часом.

Проект розроблений на заміну ДБН 360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень», ДБН Б.2.4-1- 94 «Планування і забудова сільських поселень», ДБН Б.2.4-3- 95 «Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4- 97 «Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських (фермерських) господарств», ДБН Б.1-2- 95 «Склад, зміст, порядок розроблення, погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНиП ІІ-89- 80 «Генеральные планы промышленных предприятий».

1

Коментарі
Коментарі відсутні
Додати коментар
Будь ласка, увійдіть на сайт під власним логіном для додавання коментарів
Авторизація
Логін

Пароль



Забули пароль?

 ВІДНОВИТИ 
Навігація
Статті
Правила сайту
Зворотній зв'язок
Кошторисні програми
Замовити кошторис
C=>C=>C=>С
Різне
Увага!!! Курси!
Новини
Архів новин
Зараз на сайті
Гостей: 24

Користувачів: 0

Всього користувачів: 25,421
Новий користувач: Dyssik_25

Подивитись >>>
СПРАВОЧНАЯ СИСТЕМА
ЗОДЧИЙ - ДБН, СНиП, ДСТУ, ГОСТ, ПРИКАЗЫ, ПИСЬМА (рекомендована Госстроем)