Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України інформує щодо вирішення проблемних питань, які виникають під час проведення експертизи проектів будівництва, отримання документів, які дають право на виконання підготовчих і будівельних робіт, та документів про введення закінчених будівництвом об’єктів в експлуатацію, у разі відсутності сертифікованих фахівців.
До Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України надходять звернення від громадян, установ, підприємств та організацій сфери містобудування щодо проблемних питань, які виникають під час проведення експертизи проектів будівництва, отримання документів, які дають право на виконання підготовчих і будівельних робіт, та документів про введення закінчених будівництвом об’єктів в експлуатацію, у разі відсутності сертифікованих фахівців.
За результатами аналізу отриманих звернень та узагальнення практики застосування містобудівного законодавства виявлено ряд питань, які потребують роз’яснень:
1) щодо можливості заповнення документів про початок виконання підготовчих та будівельних робіт, а також документів для прийняття об’єкта в експлуатацію, без зазначення реквізитів кваліфікаційних сертифікатів виконавців робіт (виконробів);
2) стосовно необов’язковості зазначення з 1 червня 2012 року у документах, що подаються замовником будівництва до інспекцій держархбудконтролю, серії та номера кваліфікаційного сертифіката головного архітектора (інженера) проекту та експерта у разі, якщо проектна документація розроблена та затверджена до цієї дати;
3) щодо наявності в інженера-проектувальника – розробника окремого розділу проектної документації кваліфікаційного сертифіката у разі, якщо він розробляє зазначений розділ під керівництвом сертифікованого головного архітектора або головного інженера проекту.
Стосовно зазначеного Мінрегіон інформує.
На сьогодні Міністерством вжито вичерпних заходів для врегулювання цих питань та недопущення негативного впливу на обсяги будівництва і діяльність суб’єктів господарювання у цій сфері.
Держархбудінспекції, ДП «Укрдержбудекспертиза» та іншим експертним організаціям надано роз’яснення з метою унеможливлення необґрунтованих відмов у проведенні експертизи проектів, реєстрації декларацій, видачі дозволів та сертифікатів (листи від 01.06.2012 № 7/17-9217, від 08.06.2012 № 7/17-9501 тощо).
Зазначені листи розміщено на офіційному веб-сайті Мінрегіону (головна сторінка, розділ «Новини підрозділів», рубрика «Про сертифікацію»).
Відповідні роз’яснення надано на нарадах, проведених у Міністерстві.
Прошу врахувати зазначену інформацію під час опрацювання звернень суб’єктів містобудівної діяльності та довести до спеціально уповноважених органів містобудування та архітектури на місцях і місцевих державних адміністрацій.
Разом з тим, у разі виконання проектної документації на капітальний чи поточний ремонти, що передбачається здійснити за рахунок державних коштів за спрощеною документацією, основними складовими якої є дефектний акт та кошторис, наявність у інженера-кошторисника відповідного кваліфікаційного сертифікату є обов’язковою умовою -странное разъяснение:стой здесь-иди сюда. Нигде нет официального центра для получения сертификатов для сметчиков,а требования возникли....
было чисто для сметчиков. это сметчик-эксперт. но по информации, только для работающих в экспертизе. а так можно проходить сметчик-проектировщик либо в модуле по технадзору есть сметная документация
центра по сертификации нет, филиалов нет - а экспертиза не принимает сметы на ремонт, если нет сертификата у сметчика
ссылаются на указания и письмо из министерства
все как унас, но работать уже совсем невозможно (извините, наболело)
читайте внимательно разъяснения Минрегионстроя на их сайте, в первом письме ошиблись, написав поточный ремонт, было разъяснение с корректировкой (убрали поточный), поэтому если есть капитальный ремонт, то должен быть проект, а если есть проект, то должна быть сметная документация (которую составляет сертифицированный инженер-сметчик-проектировщик)