Про застосування кошторисної частини проектної документації, складеної до введення з 1 січня 2014 року у дію національни ДСТУ
Про застосування кошторисної частини проектної документації, складеної до введення з 1 січня 2014 року у дію національних стандартів України з ціноутворення у будівництві
Лист від 11.12.2013 № 7/15-19498
Центральні органи виконавчої
влади (за списком),
Рада міністрів Автономної
Республіки Крим, обласні,
Київська та Севастопольська
міські державні адміністрації,
проектні організації (за списком),
експертні організації (за списком)
На численні звернення учасників будівництва щодо застосування проектної документації, зокрема кошторисної частини, складеної до введення з 1 січня 2014 року у дію національних стандартів України з ціноутворення у будівництві (ДСТУ), Міністерство повідомляє.
Кошторисна документація, розроблена та затверджена у складі проекту у встановленому порядку, у зв’язку з введенням з 01.01.2014 національних стандартів з ціноутворення не перераховується і використовується для планування капітальних вкладень, фінансування будівництва, проведення процедури закупівлі.
Договірна ціна на виконання будівельних робіт, незалежно від її виду, складена до 01.01.2014, у зв’язку з введенням національних стандартів з ціноутворення не перераховується, за винятком випадків, коли таке перерахування передбачено умовами договору, і є лімітом коштів на виконання будівельних робіт за договором підряду. При прийнятті сторонами замовник, підрядник) рішення щодо уточнення договірної ціни відповідно до умов договору, незалежно від її виду, залишки робіт мають уточнюватися з використанням національних стандартів, що вводяться в дію з 01.01.2014 року.
Проведення взаєморозрахунків за обсяги виконаних робіт здійснюється:
- за твердої договірної ціни – на підставі виконаних обсягів робіт та їх вартості, визначеної у раніше узгодженій або уточненій відповідно до умов договору договірній ціні;
- за динамічної договірної ціни - на підставі виконаних обсягів робіт, визначених з використанням національних стандартів, що вводяться в дію з 01.01.2014, у поточному рівні цін.
При цьому відповідно до п. 6.3.2.3 ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 маса прибутку, врахована в договірній ціні, незалежно від її виду, до початку будівництва, не уточнюється, крім випадків, наведених у п. 6.3.2.2 цього ДСТУ.
Вартість додаткових обсягів робіт, що виникають під час будівництва за проектною документацією, розробленою до 1 січня 2014 року, при складанні кошторисної документації (інвесторської та договірної), обчислюється на підставі національних стандартів з ціноутворення.
Знову додали купу роботи .... Нехай би проектанти перерахували свої творіння (локальні кошториси), а ми кошторисники-підрядники вже по готових нових (перерахованих по ДСТУ) кошторисах працювалиб із Замовником (ДУ, акти вконаних робіт ...). А так, "Спасение утопающих, дело рук самих утопающих", або як в тому анекдоті "... як грала так і грають, тільки писанини додалося!"
Дуже розмито написано . Виникає питання повторної експертизи і не факт,що казначейство профінансує договірну ціну визначену по новому стандарту (на залишок обсягів ), якщо кошторисна документація пройшла експертизу в старому варіанті. Є кошторисна документація визначена по старому і роботи не виконувались, то очевидно підряднику треба видати кошторисну документацію в новому вигляді.
Хорошо придумал Минрегионбуд. Допустим, я должна в двадцатых числах января положить заказчику на стол процентовку (в разрезе нацстандартов) по договору от 2013 года (динамическая ДЦ составлена в разрезе ДБН). Каким образом я смогу это сделать? У меня еще и АВК нового нет и нацстандартов в переплете пока не прислали. и такая ситуация в каждой второй организации. Хоть бы первый квартал 2014 года разрешили процентоваться по ДБН!
Тишина , и квартала будет мало для НОРМАЛЬНОГО перехода на новые стандарты... с учетом повторных экспертиз... и задержки с принятием бюджета в государстве... ведь, у заказчиков на бюджете тоже еще нет ни программ с новой базой, ни этих самых ДСТУ... составленных кем-то с весьма неадекватным диагнозом...
это только модератор с ИВК-форума, некая Валерия С., утверждала, что все пройдет легко и просто... а на самом деле... маемо тэ, що маемо...
особенно в части опредения прибыли и админ по новым ДСТУ... теперь заказчикам-бюджетникам нужно держать в штате не только сметчика с сертификатом для составления смет на простеньких объектах, но и сертифицированного проектировщика для определения категории сложности объектов... така фигня, малята...
Додати коментар
Будь ласка, увійдіть на сайт під власним логіном для додавання коментарів