Программа семинара:
1. Основні питання діяльності Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Нові повноваження.
2. Дозвільна документація у будівництві. Порядок отримання дозвільних документів на виконання підготовчих і будівельних робіт та введення об'єктів будівництва в експлуатацію в 2014р. Посилення та персоніфікація відповідальності за порушення технічного регламенту та будівельних норм і правил.
3. Експертиза проектів будівництва в 2014р. Зміни в порядку затвердження проектів будівництва та їх експертизи.
4. Проектна документація на будівництво об’єктів та порядок її розроблення згідно ДБН А. 2. 2 – 3 – 2012. Суб’єкти, що можуть виконувати роботи по розробленню проектної документації. Сертифікація. В яких випадках сертифікат не потрібен.
5. Сучасний стан нормативно-правової бази ціноутворення у будівництві. Нові ДСТУ - що змінилось у порівнянні з ДБН. Зміст стандартів: ДСТУ Б Д.1.1-1:2013 «Правила визначення вартості будівництва». ДСТУ-Н Б Д.1.1-2:2013 «Настанова щодо визначення прямих витрат у вартості будівництва»; ДСТУ-Н Б Д.1.1-3:2013 «Настанова щодо визначення загальновиробничих і адміністративних витрат та прибутку у вартості будівництва»; ДСТУ-Н Б Д.1.1-4:2013 «Настанова щодо визначення вартості експлуатації будівельних машин та механізмів у вартості будів-ництва»; ДСТУ-Н Б Д.1.1-5:2013 «Настанова щодо визначення розміру коштів на титульні тимчасові будівлі та споруди і інші витрати у вартості будівництва»; ДСТУ-Н Б Д.1.1-6:2013 «Настанова щодо розроблення ресурсних елементних кошторисних норм на будівельні роботи»; ДСТУ-Н Б Д.1.1-9:2013 «Настанова щодо визначення вартості та трудомісткості робіт з перевезення будівельних вантажів власним автомобільним транспортом будівельних організацій при складанні договірної ціни та проведенні взаєморозрахунків за обсяги виконаних робіт».
6. Визначення вартості будівництва на всіх стадіях інвестиційного процесу ( інвесторська кошторисна документація, договірна ціна, розрахунки за обсяги виконаних робіт) у тому числі порядок обчислення маси прибутку, розрахунку коштів, необхідних на покриття додаткових витрат, пов'язаних з інфляційними процесами, ризиків учасників будівництва, інших витрат, які враховуються у зведеному кошторисному розрахунку (на зведення розбирання титульних тимчасових будівель та споруд, утримання служби замовника тощо).
7. Механізм визначення вартості будівництва об’єктів інфраструктури з урахуванням змін в системі ціноутворення.
8. Врахування вартості будівництва коштів на покриття відрахувань на розвиток соціальної та інженерно - транспортної інфраструктури населених пунктів.
9. Можливість включення в ЗКР витрат підрядника на розвиток власної бази виробництва та поповнення парку будівельних машин та механізмів.
10. Особливості визначення вартості робіт з реконструкції та ремонту будинків і споруд, ремонту обладнання та устаткування.
11. Дольова участь у будівництві – питання оформлення та включення у вартість будови.
12. Особливості визначення вартості пусконалагоджувальних робіт та включення її до кошторисної вартості будівництва.
13. Ресурсні кошторисні норми на будівельно-монтажні роботи, на експлуатацію будівельних машин і механізмів, які відсутні в діючій базі - порядок та нюанси розробки.
14. Порядок оформлення скоригованої кошторисної документації яка підлягає перезатвердженню. Підготовка кошторисної документації до перезатвердження - практичні рекомендації. Коли необхідно перераховувати кошторисну документацію в зв’язку з вводом в дію нових ДСТУ Б Д.1.1-1:2013. Підготовка програмних комплексів для переходу на нові правила визначення вартості будівництва згідно ДСТУ Б Д.1.1-1:2013.
15. Нові правила визначення вартості проектних і вишукувальних робіт та експертизи проектної документації на будівництві за ДСТУ Б Д.1.1-7:2013. Обґрунтування фактичних витрат при розрахунку вартості проектних робіт. Типові помилки при експертизі кошторисів на вишукувальні роботи.
16. Новий ДСТУ Н Б В.1.2-16:2013 «Визначення класу наслідків (відповідальності) та категорії складності об’єктів будівництва». Необхідність визначення категорії складності об’єктів будівництва. Проблемні питання застосування.
17. Розрахунок категорії складності об'єктів будівництва на конкретних прикладах. Як підтвердити правильність розрахунків категорії складності. Наслідки заниження. Приклади розрахунків.
18. Об’єкти-аналоги. Роль бази «об’єктів-аналогів» у визначенні класу наслідків (відповідальності) а також при визначенні вартості проектних робіт.
19. Ціна тендерної пропозиції (договірна ціна) проектних робіт та розрахунок коефіцієнта для її визначення.
20. Науково-технічний супровід об’єктів будівництва. Новий ДСТУ «Нормативи витрат праці для визначення вартості науково-дослідних робіт у будівництві».
21. Форми КБ-2в та КБ-3. Їх суть та особливості оформлення з 1.01.2014р.
22. Визначення тривалості будівництва об’єктів. Новий ДСТУ Б.А.3.1-22:2013.
23. Реєстрація і оформлення прав власності на нерухомість. Нові зміни з 14 лютого 2014 г.
• Особливості, характеристика, недоліки діючого порядку реєстрації прав на нерухоме майно і їх обмежень (передумови для зміни законодавства про реєстрацію).
• Спрощення реєстраційних процедур з 14 лютого 2014 р. (терміни повноваження реєстраторів, порядок подачі документів через Укрпошту і ін.).
• Вимоги до документів, що подаються на реєстрацію.
• Об'єкти реєстрації в 2014 р. (нерухомість, земельні ділянки, паї, операції, містобудівна документація).
• Нові можливості здобуття інформації з інших реєстрів в 2014 р. при відсутності необхідних даних в Держреєстрі прав.
• Спрощення механізму видачі Свідоцтва про право власності на нерухоме майно замість загублених, пошкоджених та зіпсованих документів на право власності, виданих до 01 січня 2013 р.
• Удосконалення порядку реєстрації прав в 2014 р. на новий або реконструйований об'єкт нерухомості.
• Реєстрація права власності на знов побудовані тареконструйовані об'єкти нерухомого майна - нові зміни в 2014г.
• Нове в порядку реєстрації права власності на об'єкти нерухомості, побудовані за радянських часів.
• Особливості оформлення і реєстрації самовільно побудованих об'єктів (судовий і позасудовий порядки). Практика і особливості легалізації перепланувань.
• Необхідність реєстрації права користування будівлею або іншою капітальною спорудою (співвідношення Цивільного кодексу України і Закону № 1878- VI).
• Реєстраційний номер об'єкту нерухомого майна = кадастровий номер земельної ділянки?
24. Особливості реєстрації прав на земельні ділянки в 2014 році. Розбираємося з поняттями – «реєстрація операції», «реєстрація земельної ділянки», «реєстрація права на земельну ділянку», «реєстрація правоустановчого документу».
25. Особливості оформлення і реєстрації переходу прав на об'єкт нерухомого майна і земельної ділянки під ним (проблеми реалізації принципу «єдиної юридичної долі» ст. 120 ЗКУ і 377 ЦКУ).
26. Особливості прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта. Декларація та Сертифікат як підстави для отримання Свідоцтва. Особливості регулювання процедури введення об’єкта в експлуатацію (строки, заповнення документів, підписання Акту готовності). Перевірка документів ДАБІ. Можливості легалізації складних об’єктів, що збудовані без відповідних документів. Паспортизація та огляд об’єкту будівництва – нові вимоги. Нові законодавчі ініціативи.
27. Що таке об'єкт незавершеного будівництва. Законодавче визначення. Які документи свідчать про статус об'єкта незавершеного будівництва. Основні права та обов'язки власника об'єкта незавершеного будівництва.
28. Аналіз можливих шляхів придбання об'єкта незавершенного будівництва в 2014 р. Продаж будівельних матеріалів. Передача майнових прав за інвестиційними договорами. Передача функцій замовника будівництва. Укладення інвестиційного договору. Укладення договору про спільну діяльність. Порядок продажу об'єктів незавершеного будівництва на аукціоні (конкурсі).
29. Договірні відносини у будівництві в 2014р. Договір підряду в будівництві. Правовий режим договору підряду на капітальне будівництво: істотні умови договору, загальні умови укладення договору підряду. Принцип генерального підряду (генеральний підрядник і субпідрядники), ліцензування діяльності підрядника. Варіантність ціни в підрядних договорах. Закупівля устаткування у складі підрядного договору.Умови укладення договорів підряду за результатами тендеру.Нове у порядку виконання підрядних договорів. Контроль за виконанням договору. Відповідальність за договором будівельного підряду (в т.ч. майнова). Порядок розірвання договору підряду, в т.ч. в односторонньому порядку. Взаємовідносини «підрядник-субпідрядник» (розра-хунки, розподіл відповідальності, терміни, відшкодування збитків). Відновлення порушених інтересів організації (підприємства). Випадки визнання підрядних договорів недійсними. Типові помилки. Податкові наслідки: альтернативні режими оподаткування, перша поставка житла. Ризики оформлення права власності.
30. Договір про спільну діяльність (просте товариство). Правовий режим договору про спільну діяльність: характер, особливості, істотні умови договору. Загальноправові ризики та сфера застосування. Моделі спільної діяльності. Реєстрація договорів та податковий облік. Податкові наслідки. Ризики оформлення права власності.
31. Договір купівлі-продажу і попередній договір. Правовий режим і сфера застосування договорів купівлі-продажу нерухомості, купівлі-продажу об'єкта незавершеного будівництва, договору резервування. Укладення попереднього договору щодо нерухомості, що будується. Оподаткування. Ризики оформлення права власності.
32. Договір купівлі-продажу майнових прав. Особливості договору купівлі-продажу майнових прав. Чи можливе укладання такого договору забудовником? Оподаткування. Ризики оформлення права власності.
33. Договір доручення (комісії). Правовий режим: договір доручення, договір комісії, агентський договір. Загальноправові ризики та сфера застосування. Моделі посередницьких договорів. Оподаткування Ризики оформлення права власності.
34. Інвестиційний договір. Загальноправові ризики та сфера застосування. Податкові наслідки. Ризики оформлення права власності.
35. Плата за землю під об’єктами нерухомості. Земельний податок: коли власник і орендар стає платником земельного податку? Податок на землю юридичної особи при наявності відокремлених підрозділів. Розрахунок, декларування та сплата земельного податку при оренді будівлі (частини). Пільги при платі за землю.
Вартість участі одного слухача - 1980 грн. Для двох учасників – знижка 5%, для трьох і більше учасників – 10%
В рахунок вказаної суми входить плата за: лекції і консультації; CD-диск з нормативно-методичними матеріалами; ділові аксесуари; обіди; каву у перервах; сертифікат.
____________________________________________________ Зарегистрироваться и получить дополнительную информацию можно по тел. (044)451-88-12, (050)312-34-73, (067)403-45-46 или на сайте www.desyatka.com.ua